Opisz najciekawszą przygodę z akademii pana kleksa
Innego dnia w Akademii zjawił się jakiś obcy mężczyzna i kazał zaprowadzić się do pana Kleksa.Jeden z bohaterów „Akademii Pana Kleksa" - szpak Mateusz był przed laty najprawdziwszym księciem zamienionym później w ptaka.. Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie, który ma swoją akademię.. Opowiada on o tym, jak Adaś Niezgódka naśladując Pana Kleksa w lataniu nabrał dużo powietrza w policzki i zaczął się unosić coraz wyżej i wyżej.Opis przygody Adasia w psim raju, Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.Akademia Pana Kleksa mieści się w pewnym mieście przy ulicy Czekoladowej.. Pewnego, ciepłego popołudnia mała Gosia postanowiła wybrać się do lasu.. Serwis zamknięty.. Może być np. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.. Streszczenie „Akademii pana Kleksa" w pigułce .Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Założyciel Akademii potrafi gotować z kolorowych szkiełek, powiększać różne przedmioty i leczyć chore .Pobiegli do pana Kleksa i przyjaciół, by pochwalić się znaleziskiem.. AnetaSun 5 lat temu.. Akademia zajmuje duży, trzypiętrowy gmach zbudowany z kolorowych cegiełekPan Kleks jest założycielem i jedynym wykładowcą okazałej Akademii, do której trafiają jedynie wyjątkowo bystrzy chłopcy z imionami rozpoczynającymi się na literę „A"..

Uczy się w akademii.Test z ''Akademii Pana Kleksa'' Jana Brzechwy.

Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Mateusz zabił zwierzę, które resztką sił zdołało wbić kły w jego nogę.. Okazało się, że odnaleziony przez Adasia i Artura gwizdek potrafi przenieść w miejsce, w którym pragnie się przebywać, zaś złoty kluczyk otwiera wszystkie drzwi.Chciałabym opisać lekturę pod tytułem - "Akademia Pana Kleksa '.. Po drodze spotykała wiele swoich koleżanek które chciały pójść razem z nią.. Opowieść szpaka, przygoda w psim raju itp. :) Co chcecie !. Głównym bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Swoich uczniów uczy niezwykłych przedmiotów takich jak kleksografia czy .Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Rana krwawiła przez cały czas i żaden lekarz nie potrafił uleczyć księcia, który z każdą chwilą tracił siły.. 13 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij.. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Jednak Pan Kleks wysłał jednak Adasiowi list z instrukcją latania,który doręczył Mateusz.Chłopiec pożegnał się z psami, grzecznie dziękując im za gościnę i opuścił psi raj..

Opisz (krótko) jedną przygodę z lektury pt. "Akademia pana Kleksa " 2012-02-01 18:02:31 opisz najciekawszą przygodę ,,czarnych stóp'' 2010-12-12 21:01:00 Opisz wygląd pana kleksa .

Mateusz był synem potężnego króla i spadkobiercą wielkiego królestwa.. Całość jest otoczona ogromnym murem, w którym znajduje się duża oszklona brama, prowadząca do sąsiednich bajek.. Natychmiast wymyślił pająka , którego powiększył pompką i on pożerał muchy .. Niebo przemieniło się w wielki emaliowany, niebieski czajnik, z którego sączył się wrzątek.. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.. Jest on personą niezwykle barwną (dosłownie i w przenośni) i niewiele robiącą sobie z praw przyrody czy logiki.Profesor jest niewysokim p.Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. Budynek znajduje się w parku, w którym jest mnóstwo zieleni.. Pytania z treści lektury dla 4 klasy szkoły podstawowej.Jak dobrze znasz książkę „Akademia Pana Kleksa"?. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Po kilku godzinach dotarł do Akademii, radośnie witany przez kolegów i pana Kleksa.Quiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa.. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.Książka „Akademia Pana Kleksa" jest szkolną lekturą, którą właśnie przeczytałem..

Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki - za niektórymi znajdują się baśnie pana Andersena, za innymi bajki panów Grimm, a dalej jeszcze inne opowieści dla dzieci.Opisz swoją przygodę z akademią pana kleksa ... "Akademia Pana Kleksa" - opowiadanie pt. 2013-03-21 20:35:04Pan Kleks , który prowadził z muchami walkę , opadł z sił .

pomysł ten nie sprawdził się , bo pająk zaczął wracać do swojej normalnej wielkości .. Warto przypomnieć sobie treść lektury, gdyż pamięć bywa ulotna.Tylko pan Kleks wciąż mocował się z czajnikiem.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A".. Pan Kleks zaczął się rozbierać, a z jego głowy buchnął dym.. Inni chłopcy także wrócili z poszukiwań.. Później jeszcze wiele razy chodził do różnych bajek na prośbę pana Kleksa, przynosząc z nich różne przedmioty.. Ta jednak wolała być towarzyszką pięknej ciszy.Opis Akademii Pana Kleksa.. Skomentuj.. Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.. W Baśni Brzechwy.. Pan kleks krzyknął do niego, że zabrał chmurę i odtąd zapanuje susza.. Mateusz był księciem zamienionym w ptaka.. Musi zawierać 10 zdań !. Najbardziej podobał mi się rozdział „Moja wielka przygoda".. Pan Kleks zastosował następną pułapkę i zaczął wypuszczać bańki mydlane w górę .Akademia Pana Kleksa mieści się na samym końcu ulicy Czekoladowej, w ogromnym, pełnym dolin i wąwozów parku.. Wszyscy starali się spełniać jego kaprysy i zachcianki, a wieku siedmiu lat został oddany pod opiekę dwunastu mędrców.Streszczenie krótkie..

Do niezwykłej szkoły - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, trafia Adaś Niezgódka, chłopiec którego prześladuje pech.W szkole jednak okazuje się niezwykle zdolny i w krótkim czasie zostaje ulubieńcem profesora - uczestniczy w przygotowaniu potraw z kolorowych szkiełek, przygląda się leczeniu chorych sprzętów, udaje mu się ...Opisz (krótko) jedną przygodę z lektury pt. "Akademia pana Kleksa" Opisz dowolną przygodę z lektury "Akademia pana Kleksa" !

Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt