Napisz zdania w czasie past continuous we listen to music
Możemy użyć go między innymi: Opowiadając o sytuacji trwających w konkretnym momencie w przeszłości (na przykład: O ósmej rano jedliśmy śniadanie).. I / write / the essay / all evening / .Napisz zdania przeczące w czasie past simple.. 2009-12-16 15:51:19 Angielski pomocy!. Liczba pojedyncza 1 os. I was working hard.. Pomożesz ?. W odróżnieniu od Past Simple, czas Past Continuous jest czasem ciągłym.Opisuje on więc przeszłe, niedokonane zdarzenia.. ): operator osoba czasownik dalsza część zdania (was, were) (z końcówką ?ing) np. Was I cooking dinner, while my sister was .Przydatność 70% Czas Past Continuous.. Chcąc podkreślić, że dane zdarzenie miało miejsce podczas trwania czegoś innego (na .Zdania z czasie past continuous buduje się poprzez użycie odmiany słowa be w czasie przeszłym(was/were) i dodanie końcówki -ing do czasownika.. Jedna czynność trwała w przeszłości (Past Continuous) i została przerwana przez inną (Past Simple).. Was łączy się z I, she, he, it Were łączy się z you, we, you (wy), they Zdania oznajmujące : Byłem w sklepie.- I was in shop.. Zdania oznajmiające.. - Całą noc słuchała głośno muzyki !UWAGA!. Kolejny krok to oczywiście opanowanie zadawania pytań w danym czasie.Napisz zdania w czasie past continuous.. Na stronie znajdują się autorskie ćwiczenia leksykalne, gramatyczne oraz ćwiczenia dotyczące użycia funkcji i środków językowych przydatne do egzaminu ósmoklasisty, maturalnego czy konkursów i olimpiad.Zadanie: napisz prawdziwe zdania o sobie w czasie present Rozwiązanie: i am writing in my notebook now i am wering jeans tego nie wiem i am eating a sandwich i Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.PAST CONTINUOUS Zdanie twierdzące: osoba operator czasownik dalsza część zdania (was, were) (z końcówką ?ing) np. I was cooking dinner, while my sister was listening to the music..

Napisz zdania w czasie Past Continuous.

5.Do zdań z ćw.7 ułóż pytania.. 3.Z ułożonych zdań zbuduj przeczenia.. 2011-05-26 16:01:45 Napisz 10 pytań w czasie Present continuous 2011-05-08 11:25:55Przykładowe zdania w czasie Past Continuous, który zwany jest także jako Past ProgressiveCzas Past Continuous, inaczej zwany przeszłym ciągłym lub przeszłym niedokonanym, to drugi obok Past Simple angielski czas służący do wyrażania przeszłości.. 2.Z ułożonych zdań zbuduj pytania.. Czas Past Continuous tworzy się za pomocą czasownika posiłkowego be w czasie Past Simple (was/were) oraz dodania końcówki -ing do głównego czasownika (zasada dodawania kocówki jest taka sama jak w przypadku present continuous).. Jego budowa i zastosowanie są bardzo podobne do Present Continuous.. 1.Was i were Was i were- byłam, byłeś, była, byliśmy, byłyście, byli.. I didn't know how to play hockey a month ago, butW czasie tym używamy czasowników nieregularnych i regularnych.. What (you / do) yesterday .. 'to listen' - odmiana czasownika - angielski - koniugacja bab.la pomaga odmieniać czasowniki przez osoby oraz wszystkie czasy angielskieNapisz zdania twierdzące i przeczące ;!. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Past Continuous - budowa zdania Past Continuous to czas złożony z dwóch elementów: operatora was/were oraz czasownika z końcówką -ing ..

2 os.Napisz zdania w czasie Present Perfect lub Present Perfect Continuous.

Zdania pytające: W .Oblicz objętość (wyrażoną w cm 3, w zaokrągleniu do jedności) roztworu MgCl2 o stężeniu molowym 1,64 mol/dm 3, jeżeli wiadomo, że roztwór zawiera 28,5 g substancji Uwaga: wartość masy molowej chloru przyjmij równą 35,5 mol/dm 3napisz zdania w czasie past continous.pomocy!. a) Podmiot + was/were + czasownik z -ing + reszta zdania b) Podmiot + will + czasownik w I f. + reszta zdania c) Podmiot + czasownik w III f. z -ed + reszta zdania d) Podmiot + to be + czasownik z -ing + reszta zdania 2) Kiedy używamy Past Continuous?1.. Past Continuous - pytania.. Zanim przejdziemy do konstrukcji zdań w Past Continuous, omówmy jego zastosowanie.Zastosowanie.. It was raining all day yeasterday 8.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Pytanie ogólne (czy?. Czas Past Continuous jest bardzo często stosowany w połączeniu z Past Simple.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Ułóż zdania twierdzące w czasie Past continous 2011-03-05 19:22:54; Angielski, napisz 3 zdania twierdzące pytające i przeczące w czasie past continuous ?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt