Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów
MATURA 2016 - JĘZYK POLSKI PODSTAWOWY - TEKSTY ŹRÓDŁOWE DO KOLEJNYCH ZADAŃ MATURA 2016 - JĘZYK POLSKI PODSTAWOWY - Zadanie 2.1.Wśród pytań zawartych w teście sprawdzającym umiejętność czytania ze zrozumieniem może znaleźć się polecenie, które wymaga od Was napisania streszczenia jednego z tekstów zawartych w pierwszej części arkusza maturalnego.. •Zdający wykonuje różne działania na tekście(0-3) Częsty błąd uczniów to pisanie, po kolei, o czym jest tekst, bez uchwycenia problemu.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.. Jest nim Jerzy Bralczyk.. Zrobienie filmu o samej poezji to wyższa szkoła jazdy, choć przecież znaleźli się śmiałkowie, którym udało się przełożyć materię poetycką na równie sugestywne obrazy.. Epizod z życia arcydzieła" Mona Liza z wąsami to oczywiście Mona Liza sprofanowana przez Marcela Duchampa, który w 1919 r. - jak znudzony uczeń dorysowujący wąsy i .Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.. Nie komentuj, nie oceniaj.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. (0-50) Wybierz jeden temat i napisz wypracowanie.. Autor napisał tekst o polszczyźnie.. Mówili o wzniosłości.. pokaż odpowiedź.. W swoim tekście pisze m.in. o wizji świata, przedstawiając w sposób metaforyczny los człowieka i jego niepokoje.Napisz streszczenie tekstu Ryszarda Koziołka Szkopuł i koniektura liczące 40-60 słów..

Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.

6 punktów Napisz streszczenie tekstu liczące 40 do 60 słów Pobierz jpg.. PRZYKŁADOWA ODPOWIEDŹ: Tematem artykułu Ryszarda Koziołka "Mój dziwny Sienkiewicz" jest próba nowego spojrzenia na twórczość pisarza.Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.. Bralczyk pisze o dwóch z nich, jego zdaniem, najważniejszych.. Czym może być przeszłość dla kształtowania relacji międzyludzkich ?Rozważ problem na podstawie podanego fragmentu „Wesela", całego dramatu oraz innego tekstu kultury.. Z góry dziękuję, DAJE NAJ Pobierz jpg.. [O Lalce] Na długiej liście przygnębiających metafor formułowanych przez bohaterów Lalki znajdziemy ludzi-marionetki, ludzi-mrówki, nawet - pierwotniaki.. Autor tekstu przywołuje "Lalkę" Bolesława Prusa w kontekście ludzkiej egzystencji.. od Trixy3357 14.01.2018 Zaloguj się by dodać komentarz Odpowiedź .Napisz streszczenie tekstu Marii Poprzęckiej Mona Liza na pocztówce.. Wesele, akt I, scena 30.. Należało zająć stanowisko, tzn. albo stwierdzić, że kochać warto, mimo wszelkich .napisz streszczenie tekstu profesja stulecia Wojciecha bonowicza liczące 40-60slow.. Miało mieć ono 40-60 słów.. Koziołek mówi o fenomenie Sienkiewicza..

Napisz streszczenie artykułu liczące 40-60 słów.

Są to: nastawienie na skuteczność i atrakcyjność wypowiedzi.. Polecamy na dziś .Streszczenie to krótka wypowiedź powstała na bazie innego tekstu w wyniku zastosowania metody skrótu, parafrazy czy uogólnienia (Wolański 2003, s. 341-342), zawierająca najważniejsze informacje, elementy treści lub problemy pochodzące z przekształcanego tekstu.Żeby napisać streszczenie najpierw w punktach sporządź plan ogólny(np.rozdziału książki) a później opisuj wszystko zgodnie z planem.Nie opisuj bardzo szczegółowo, lecz ogólnie.. •Zdający wyróżnia argumenty, kluczowe pojęcia i twierdzenia w tekście argumentacyjnym, dokonuje jego logicznego streszczenia.. 7 z 17 Próbny egzamin maturalny z Nowź Erź .Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.. stosowania wyrazów modnych.. Poziom podstawowy.. Pisz własnymi słowami!. Zadanie 13.. PAN MŁODY Jak się kłócą, jak .By dobrze napisać streszczenie, zapisuj najważniejsze myśli tekstu oraz to, co się mówi na dany temat.. (0-3)Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.słów używali świadkowie, jakby mierzyli się ze zjawiskiem, które wydawało się ważne, a zarazem nieuchwytne, trudne do opisania.. kopiowania słów/tekstu z oryginału (należy go streścić własnymi słowami, a nie kompilować z elementów oryginału)..

(0-3) Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.

Zadanie 1.7.. Poradnik zawiera .Wybierz jeden temat i napisz wypracowanie.. Adam MickiewiczNapisz streszczenie tekstu Jerzego Bralczyka "Co się nosi w mówieniu? ". od Iwonastopyra 08.10.2019Napisz streszczenie tekstu Ryszarda Koziołka Szkopuł i koniektura liczące 40-60 słów.. Rzecki dodaje do niej ludzi-liście: „Ludzie są jak liście,Nazwisko poety zobaczone w rozpisce repertuaru kin budzi skojarzenia jednoznaczne: ani chybi kolejna sfilmowana biografia.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Lalki, całej powieści Bolesława Prusa oraz wybranego tekstu .Jego treść: "Napisz streszczenie tekstu Ryszarda Koziołka "Szkopuł i koniektura" liczące 40-60 słów".. Próbna Matura z OPERONEM onorowy patronat: Rada Języka Polskiego 6 Zadanie 2.7.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.. Język polski.. Z egzaminu z polskiego na poziomie podstawowym maturzyści mogą otrzymać maksymalnie 70 punktów (w tym maksymalnie 50 za tekst własny).. Autor tekstu przywołuje "Lalkę" Bolesława Prusa w kontekście ludzkiej egzystencji.. Poprawnie rozwiązało je jedynie 20 proc. zdających.Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.. nie używaj wielu przymiotników np. zamiast bratek,róża,tulipan to pisz po prostu kwiaty :) Akapity stosuj w zakończeniu piszesz jak kończy sie dana książka, rozdział ale NIE OCENIASZ!Streszczenie jako derywat od tekstu oryginalnego tworzone jest metdtodą: a) skrótu lub/i b) uogólnienia lub/i c) przekładu z jednego systemu pojęciowego na inny lub/i d) opisu metatekstowego..

Poziom podstawowy 2019Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.

Przykład: Streszczenie powieści.. Tęsknota - siła niszcząca czy budująca ludzkie życie?. W poleceniu pojawi się informacja, że musisz użyć od 40 do 60 słów.. Ten kreatywny reżyser zatrudnił same supergwiazdy, więc czekamy na nowy megahit.. Temat 1.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Zobacz także.🎓 Treść: Napisz streszczenie tekstu Ryszarda Koziołka Szkopuł i koniektura liczące 40-60 słów.. cz. III, całego dramatu Adama Mickiewicza oraz wybranego tekstu kultury.. Publicysta przedstawia autora z dwóch różnych perspektyw - polskiej i światowej.Język polski.. Tekst Maria Poprzęcka "Mona Liza na pocztówce.. Podziękuj Napisz do mnie!. Wiedza.. (0-3) Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.. Jerzy Bartmiński, Stanisława Niebrzegowska-Bartmińska, Tekstologia, PWN, Warszawa 2009, s. 301.🎓 Przykładowe rozwiązanie: Tematem tekstu Wiesława Łukaszewskiego Odpowiedź na zadanie z Teraz matura.. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej możecie znaleźć materiały, dzięki którym utrwalicie umiejętność pisania streszczenia.. Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.. Temat 1.. Tematem tekstu są modne tendencje we współczesnej polszczyźnie.. Aby zdać ten egzamin, trzeba uzyskać minimum 30 proc. punktów możliwych do zdobycia - egzamin ten należy .Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.. Stosuj proste zdania.. Mówi z ironią o .Maturzyści mieli też napisać streszczenie tekstu Koziołka.. liczące 40-60 słów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt