Napisz jakim mlodziencem byl szewczyk dratewka
Napisz tez jakie zachowania szewczyka swiadcza o wybranych przez ciebie cechachSzewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. Kto napisał książkę pt. „Szewczyk Dratewka"?Napisała dziesiątki książek i wierszy dla dzieci, a na jej twórczości wychowały się pokolenia Polaków.. a) szył ubrania b) naprawiał garnki c) łatał obuwie 3.. 2013-01-21 06:55:47 szewczyk dratewka streszczenie?. 2) Pomoc mrówkom.. Wędrował od wioski do wioski, od miasta do miasta i za drobną opłatą naprawiał ludziom buty.. (Szewczyk pomaga mrówkom.). Jakie jest zakończenie bajki?. Jest odważny, potrafi przeciwstawić się złej wiedźmie.Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej.. Jak byś się nazywał i kto by był Twoim przyjacielem, gdybyś grał w serialu ,,Teen Wolf"?Test wyboru sprawdzający znajomość lektury Janiny Porazińskiej „ Szewczyk Dratewka" 1.Co Szewczyk Dratewka miał w torbie?. Znajdziesz tu również hW książce opisano przygody Szewczyka Dratewki, który wyruszył w podróż, po drodze pomagając różnym zwierzętom.. Szewczyk potwierdza, że pomogły mu kaczki-przyjaciółki.. Przedstawienie teatrzyku kukiełkowego „Szewczyk Dratewka" w wykonaniu dwóch nauczycielek.. Szewczyk Dratewka wiódł życie ubogiego szewca, mimo że nie miał dużego dobytku, to był pogodnym i dobrym człowiekiem.. Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.Pewien chłopiec, szewczyk, który wyuczył się już szewskiego fachu, postanowił powędrować w świat, by rozpocząć samodzielne życie..

Jakim człowiekiem był szewczyk Dratewka?

4) Nakarmienie kaczek na jeziorze.. Zobacz sam!Szewczyk dratewka Księgarnia - porównanie cen w sklepach internetowych.. 2 Zadanie.. a) dobrym , uczynnym i odważnym b .Domyśla się, że to znów sprawka przyjaciół.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.10.. Postanowił pomóc im i odbudował ich kopczyk.. a) kromkę chleba b) dwie bułki c) rogala 2.. 2011-05-01 21:20:08 Czy Szewczyk Dratewka to postać historyczna?. Bohater o dobrym sercu, wrażliwy, współczujący.. Ochoczo zabrały się do pracy i po krótkim czasie mak leżał na jednej kupce, a piasek na .Tym razem Dratewka miał odnaleźć złoty kluczyk, który piękna panna zgubiła w stawie podczas kąpieli.. Idąc leśną ścieżką, napotkał zniszczone mrowisko.. Zobacz inne E-podręczniki szkolne, najtańsze i najlepsze oferty tylko na Ceneo.pl (Dratewka spotyka się z ludźmi.). Czarownica smuci się z powodu braku przyjaciół.. 3* Zadanie.. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego woda morska jest słona?.

- Jakim człowiekiem był szewczyk?

- Co było dalej?Szewczyk Dratewka.. to książka, która zabierze Cię w niezwykły baśniowy świat.. I znów karą za niewykonanie zadania było ścięcie głowy.. Zapadła noc i stracił już nadzieję, gdy usłyszał dziwny odgłos.. a) nad rzeką b) na stawach c) na łące 25.. Polecamy Szewczyk Dratewka - Janina Porazińska, Szewczyk Dratewka, Szewczyk Dratewka BR IBIS, Szewczyk Dratewka (Audiobook),Szewczyk Dratewka - Janina Porazińska - Ceny już od 6,16 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 6 sklepach.. Wytężył wzrok i zobaczył jak przez szparę w drzwiach wchodzą mrówki.. Od wszystkich dostał drobiazg, dzięki któremu mógł poprosić o pomoc, gdyby jej potrzebował.. Zabawa ruchowa przy muzyce.. Przez ponad godzinę cierpliwie odpowiadała na pytania najmłodszych, czytała wiersze i rozdawała autografy.Kup szewczyk dratewka w kategorii Książki dla dzieci taniej na Allegro.pl - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Prosi Dratewkę, aby jej powiedział jak należy postępować, co robić, by ich mieć.. Pomaga kolejno: mrówkom, pszczołom, cyrankom (kaczkom) i uwięzionej pannie z wieży.. Dratewka wyjaśnia czarownicy jakim zachowaniem zyskuje się przyjaciół.Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej - strona 2.. Rozmowa z dziećmi na temat oglądanej baśni.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek..

Gdzie szewczyk spotkał kaczki?

pomocny,przyjazny, zyczliwy,odwazny, dzielny, smialy,samolubny, zly, tchorzliwy, bohaterski wesoly.. Zrozpaczony i zasmucony tym szewczyk, ujrzał płynącego właśnie po stawie wielkiego kaczora.Szewczyk Dratewka pomaga zwierzętom.. Zadanie: napisz jakim mlodziencem byl szewczyk dratewka skorzystaj Rozwiązanie:szewczyk dratewka był pracowitym mężczyzną chciał sam zarobić na swoje utrzymanie , dlatego wędrował po świecie i naprawiał ludziom buty był przyjaznym i życzliwym młodzieńcem bezinteresownie pomógł pszczołom i chętnie nakarmił chlebem kaczki dratewka był odważnym i dzielnym człowiekiem .Zadanie: napisz jakim mlodziencem byl szewczyk dratewka skorzystaj z okreslen w ramce napisz tez ,jakie zachowania szewczyka swiadcza o wybranych przez ciebie Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Jakim człowiekiem jestes?. 2009-09-27 14:53:00 " Szewczyk Dratewka ".Jaki tam występował król?. W czasie swojej wędrówki pomógł mrówkom, pszczołom i kaczkom.. a) szewczyk wyruszył w podróż dookoła świata b) Dratewka kupił sobie samochód c) szewczyk ożenił się z panną i zamieszkali w zamku 26..

2009-04-21 19:13:52; szewc czy szewczyk?

7) Pomoc mrówek przy przebieraniu maku.. Królowa mrówek podziękowała Dratewce i wspomniała, że postara mu się .Szewczyk Dratewka Autor: Janina Porazińska Dawno, dawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka.. Szewczyk Dratewka był pomocny, bo w zatrzymał się i pomógł mrówkom.. Jakim człowiekiem był szewczyk Dratewka?. Był też przyjazny i życzliwy, bo dał kaczkom chleb.. Joanna Papuzińska, autorka m.in. 'Naszej mamy czarodziejki', w środę była gościem zielonogórskiej biblioteki Norwida.. Musiał też być odważny i dzielny, bo podjął się wyzwania czarownicy.napisz w zeszycie ,jakim mlodziencem byl Szewczyk Dratewka.Skorzystaj z okreslen wybranych z ramki.. - Co wydarzyło się na początku wędrówki Szewczyka?. Czym Szewczyk zgarnął mrówkom mrowisko?. 5) Spotkanie Dratewki z ludźmi.. Czym zajmował się Szewczyk wędrując od wsi do wsi?. Szewczyk Dratewka postanawia ją uwolnić, a z pomocą przychodzą mu zwierzęta.Szewczyk Dratewka • Lektury klasa II • pliki użytkownika basiazugaj przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • lekcja Poznajemy losy Szewczyka.docx, ilustracje.docx24.. iedak był z niego a biedak!. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Zrozpaczony szewczyk Dratewka już po godzinie zrozumiał, że nie ma szans na wykonanie tego zadania.. - Kto występował w baśni?. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.Szewczyk Dratewka - młody, ubogi szewc, zarabiający na życie łataniem starego obuwia.. (Mrówki pomagają przy przebieraniu maku).3.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. Wystarczy, że przeczytasz piękną baśń o magicznym młynku, a wszystko stanie się jasne.. 3) Naprawa zniszczonej barci.. W pewnym momencie dociera do zamku, gdzie zła czarownica więzi królewnę.. 2010-01-05 16:56:55Napisz w zeszycie, jakim młodzieńcem był.. 1 Zadanie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt