Opisz wybranego bohatera z lektury tajemniczy ogród według podanego planu
Dlaczego bohater zyskał moją sympatię Prosze pomuszcie to mam na jutroMary Lennox - charakterystyka Mary Lennox jest główną bohaterką powieści Frances Hodgson Burnett: „Tajemniczy ogród".. Napisz w zeszycie krótką odpowiedź na to pytanie.. 66% Tajemniczy ogród - charakterystyka Mary LennoxTajemniczy ogród - opracowanie, Symbolika ogrodu w powieści Ogród w powieści Frances Hodgson Burnett ogrywa istotną rolę w życiu głównych bohaterów i dla każdego z nich ma inne znaczenie.. Miejscem, które chcę opisać to ogród, kiedy Mary ujrzała go pierwszy raz w lekturze „Tajemniczy Ogród", F. H. Burnett.. Spotkanie z Martą 7.. Cieszyła się też na spotkanie z Dickiem.. Uczniowie podczas czytania mieli zaznaczyć opisy miejsc zawarte w lekturze.. Epidemia cholery i śmierć rodziców dziewczynki.. Wybierz dowolną fraszkę Jana Kochanowskiego i znajdź w niej jak najwięcej informacji o świecie w .Opisz wybranego bohatera z ' Tajemniczy ogród" według podanego planu 1. przectawienie postaci 2. opis wyglądu zewnęcznego 3.. Boka przyglądał się postaci z latarką z rosnącym niedowierzaniem.. z góry dziękuje :)Który z bohaterów lektury" Tajemniczy ogród" mógłby być twoim przyjacielem i dlaczego ?. Zapytała Marthę o tajemniczy płacz w domu, ale dziewczyna jej nie odpowiedziała.. i taka rozmowa więc nie polecam :( .Temat: Moja praca na podstawie lektury " Tajemniczy ogród"-Wybierz jeden z tematów dotyczących lektury i napisz wypracowanie (praca powinna liczyć przynajmniej 150 słów)..

Opisz wybranego bohatera ,, Tajemniczego ogrodu '' według podanego planu: 1.

Zaglądał do niego raz po raz przechodząc.Miejscem, które chcę opisać to ogród, kiedy Mary ujrzała go pierwszy raz w lekturze „Tajemniczy Ogród", F. H. Burnett.. Proszę nie kopiować z innych stron.. Prace, ściągi i gotowce na studia.Symbolika ogrodu w powieści, Ogród w powieści Frances Hodgson Burnett ogrywa istotną rolę w życiu głównych bohaterów i dla każdego z nich ma inne znaczenie.. Przedstawienie postaci.2.. :(" no i nie polecam bo z tajemniczego ogrodu dostałam ,3+, XD i tak nie polecam bo nawet jeżeli tysiące razy sprawdzi w lekturze to jak się odpowie poprawnie to moja mama mówi ,że maja to tajemniczy ogród jeżeli tego nie zrobisz na 45-45 to zabieram ci komurke na miesiąc.. Wypracowania i ściągi dla liceum, szkoły podstawowej.. Ogród otaczał wysoki mur.Czas i miejsce akcji Tajemniczego ogrodu, Akcja właściwa powieści Frances Hodgson Burnett rozgrywa się w przeciągu kilku miesięcy (od wczesnej wiosny do jesieni) pod koniec XIX wieku.. 2.Bryk.pl - Strefa wiedzy.. Cechy charakteru z uzasadnieniem 4.. Zaglądał do niego raz po raz przechodząc przez płot ogrodnik Ben.. W pracy umieszczę akapity, będę pamiętać o poprawnym zapisie: 1.. Jednakże po tragicznym wypadku sytuacja uległa zmianie.. _____ Prosta wiejska dziewczyna, wychowana w chacie wśród wrzosowisk wraz z liczną gromadką rodzeństwa..

Opiszę wybranego bohatera (Mary lub Dicka albo Colina) według podanego planu.

1.Wstęp: tragiczna historia ogrodu 2.Rozwinięcie: opis ogrodu po zmianach jakie w nim zaszły dzięki pracy dzieci 3.Zakończenie: napisz jaką rolę odegrał ogród w życiu dzieci.. .Tajemniczy ogród (ang. The Secret Garden) - powieść dla dzieci autorstwa Frances Hodgson Burnett, po raz pierwszy opublikowana w 1911 roku.Przed wydaniem publikowana w odcinkach w The American Magazine.. Sielankowa opowieść o samouzdrowieniu jest współcześnie uważana za najlepszą powieść tej autorki i zaliczana do klasyki literatury dziecięcej.. Życzę powodzenia!. W tajemniczym ogrodzie 13.. Uczniów podzieliłam na 3 grupy.Jedna z nich miała odszukać opis ogrodu po pojawieniu się tam pierwszy raz Mary, druga grupa odszukała ogród wiosną, a trzecia grupa ogród jesienią.. Opis wyglądu zewnętrznego.3.. Charakterystyka wybranego bohatera- Mary Lennox, Colin Craven lub Dick Sowerby.. Praca w ogrodzie 15.. Pracę prześlij na znany Ci już adres.. Ogród otaczał wysoki mur.Mary odkryła tam nie tylko zupełnie nowe krajobrazy (wrzosowisko, ogrody), Podobna praca 70% Charakterystyka Mary Lennox - bohaterki "Tajemniczy ogród" ale i nowe zwyczaje.. Po tragicznej śmierci żony, pan Craven zamknął furtkę i zakopał klucz, zabraniając komukolwiek do niego wchodzić.Temat: Praca zdalna..

Mary nazwała swój ogród tajemniczym.Opiszę Tajemniczy Ogród według podanego planu.

Powrót do Anglii.. Jak sama nazwa tytułu książki mówi ogród był tajemniczy Był zamknięty przez 10 lat.. Zaglądał do niego raz po raz przechodząc przez płot ogrodnik Ben.. W oddali dostrzegli wysepkę, a na niej niewielki, świecący punkcik, który poruszał się.. Urodziła się w Indiach, gdzie jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka, znana ze swej urody, zajmowała się wyłącznie sobą i spędzała czas na spotkaniach towarzyskich.Martha zaproponowała, że Dick mógłby kupić dla niej narzędzia ogrodnicze, tylko trzeba byłoby napisać do niego list.. Cechy charakteru z uzasadnieniem.4.Omawianie lektury rozpoczęliśmy od tytułu.. Cechy charakteru z uzasadnieniem 4.. Jest to miejsce owiane tajemnicą i milczeniem od dziesięciu lat.. Wstęp (ogólne przedstawienie postaci, np.: imię i nazwisko,Miejscem, które chcę opisać to ogród, kiedy Mary ujrzała go pierwszy raz w lekturze „Tajemniczy Ogród", F. H. Burnett.. Cechy charakteru z uzasadnieniem.. Zaglądał do niego raz po raz przechodząc przez płot ogrodnik Ben.. Czas do piątku do 15.. Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.. Najuczciwszy, najrzetelniejszy chłopiec w Yorkshire.. Przegląda 0 8 pkt - 18.12.2020 (12:23)81% Opis Dicka z lektury ''Tajemniczy ogród'' 72% Charakterystyka dynamiczna Colina Cravena "Tajemniczy ogród"..

Praca domowa:Opiszę wybranego bohatera według podanego planu:1.

Przedstawienie postaci.. Nie zapomnij uzasadnić swojego zdania!. Jak sama nazwa tytułu książki mówi ogród był tajemniczy Był zamknięty przez 10 lat.. 2010-03-17 13:46:31 Streszczenie lektury " Tajemniczy Ogród " 2010-02-01 19:39:02 Kilka pytań na temat lektury ,, Tajemniczy Ogród ,, 2010-04-02 11:13:33Tajemniczy ogród był niegdyś miejscem niezwykle pięknym i tętniącym życiem.. Możecie opisać mi Mary lub Dicka.. Tajemniczy ogród stał się miejscem ukrytym, do którego ciężko jest znaleźć klucz, a zarośnięta furtka jest niemalże niemożliwą do odkrycia.. Ogród to miejsce, w którym widoczne są ślady dawnej świetności.Opis tytułowgo "Tajemniczego Ogrodu".. Opis wyglądu zewnętrznego.. Dlaczego bohater zyskał moją sympatię.. Miejscem akcji jest przede wszystkim posiadłość Misselthwaite Manor w hrabstwie Yorskshire w południowo-wschodniej Anglii, należąca do Archibalda Cravena.. Akcja dwóch pierwszych rozdziałów .Tajemniczy ogród - test znajomości lektury.. Jest to miejsce owiane tajemnicą i milczeniem od dziesięciu lat.. Odkopanie klucz 11.. 78% Recenzja książki pt. "Tajemniczy Ogród" 70% Plan wydarzeń książki "Tajemniczy Ogród" - Mary w Anglii.. DAJE NAJ !Opisz wybranego bohatera z ' Tajemniczy ogród" według podanego planu 1. przectawienie postaci 2. opis wyglądu zewnęcznego 3.. Musiała nauczyć się wielu rzeczy (samodzielnego ubierania się, samotnej zabawy), jak również oswoić się z gadatliwą służącą.1.. (Tam gdzie to możliwe, podaj imię i nazwisko bohatera) Wie wszystko o wszystkim co rośnie i żyje na wrzosowisku.. Pokazuje ona, jak pod wpływem przyrody, Mary stała się szczęśliwym dzieckiem, osoba sympatyczną i lubiana przez rówieśników i nie tylko.Który z bohaterów zyskał Twoją największą sympatię i dlaczego?. Po tragicznej śmierci żony, pan Craven zamknął furtkę i zakopał klucz, zabraniając komukolwiek do niego wchodzić.Boka wyciągnął z kieszeni małą lornetkę.. Nie chciał jednak powiedzieć kolegom, kto to był, dopóki nie upewni się.. Rozmowa z wujem 16.. Ogród otaczał wysoki mur.Miejscem, które chcę opisać to ogród, kiedy Mary ujrzała go pierwszy raz w lekturze „Tajemniczy Ogród", F. H. Burnett.. Rozdział 10.. Jak sama nazwa tytułu książki mówi ogród był tajemniczy Był zamknięty przez 10 lat.. Przygody bohaterów: Mary Lennox, Colina Cravena, Dicka Sowerby, są związane z tajemniczym ogrodem i uczą prawdziwej przyjaźni.. Colin-syn pana Cravena 17.Napisz w zeszycie charakterystykę Ebenzara Scrooge'a Z uwzględnieniem wizyty 3 duchów i metamorfozy bohatera oraz cytatów z lektury..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt