Napisz plan rozprawki na temat „kto miał rację – kreon czy antygona uzasadnij swoje stanowisko
Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Kreon jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości.. Schematy rozprawki A. HIPOTEZA (wątpliwość, pytanie) 2.. Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. pomocy.rozprawka syntetyczna - opiera się na kilku utworach, w których występują podobne motywy, problemy, obrazy.. Racje Kreona - Polinejkes był zdrajcą - najważniejszy jest interes .Według mnie Kreon był dobrym królem, choć na pewno miał wady i jego postawa i sposób rządzenia nie wszystkim odpowiadały.. Praca, chociaż będzie zmierzać do udowodnienia, że masz rację, może więc zawierać po drodze argumenty przeciwstawne.. Jeśli nie, to czeka cię prawdziwe wyzwanie intelektualne.. Dlatego pomocne mogą być wskazówki tutaj zawarte, pozwolą one na uporządkowanie argumentów, wybranie odpowiedniego schematu, doboru słów.. Na przykład kiedy mama prosi nas o pomoc, to czy nie lepiej zamiast kłócić się, to lepiej jest po prostu zrobić co trzeba i mieć spokój.Plan rozprawki.. Jednak największym sprawdzianem stało się dla nich podziemie.Następnym argumentem dowodzącym słuszności czynu bohaterki jest uznanie przez Kreona swojej winy..

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?

Z całą pewnością Antygona nie walczyła tylko o swoje racje, ale również o honor rodziny, którą od lat prześladował okrutny los.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .Napisz rozprawke?. Jej odwaga i n miłość do brata były największymi .Moim zdaniem tak i postaram się udowodnić to w swojej rozprawce.. Rozprawka to dłuższa forma wypowiedzi, w której piszący najpierw przedstawia własne stanowisko w określonej kwestii (zawartej w temacie rozprawki), a następnie uzasadnia swoje zdanie, wykorzystując zgromadzone argumenty poparte konkretnymi przykładami.. Król zachował się jak prawdziwy i mądry władca, nie pozwolił by dobro jednostki i presja ludu zaważyły na stabilności państwa: "lud mi dyktować będzie, co mam czynić" .88% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Określ swoje stanowisko w tej sprawie, a następnie uzasadnij je, popierając argumenty przykładami: jednym z literatury, jednym z historii i jednym wynikającym z własnych obserwacji.. W poniższej pracy przedstawię swoje argumenty dotyczące sprawy.Napisz rozprawkę na temat: " Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.I Antygona i Kreon mają "swoje racje".. Wydając swoje rozporządzenie nie miał złej woli, chciał jedynie ukarać Polinejkesa, który w jego oczach był zdrajcą..

Napisz rozprawkę a temat czy konflikt miedzy rodzicami a dorastającymi dziećmi jest nieunikniony?

Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Utwór jest powszechnie uznawany za arcydzieło dramaturgii światowej o nieprzemijającej sile oddziaływania na widza.Antygona kierowała się prawami Boskimi.. Jeśli wykonałeś wszystkie poprzednie etapy pracy nad rozprawką sumiennie, to ten będzie dla ciebie fraszką sprowadzającą się tylko do kosmetyki.. Najważniejsza dla niej była Miłość do brata.. Zacznijmy od tego, że czasami nawet nie ma sensu się sprzeciwiać.. Chciał, aby ludzie szanowali go jako nowo obranego władcę, by nie posądzali go o pobłażliwe traktowanie członków swojej rodziny.ejj ja to samo kiedyś pisałam.. :P i w gim na teście takie coś było napisać.. :) napisz, że dzięki podróżom dowiadujemy się dużo rzeczy, np mały książę dzięki swoim podróżom poznał jaki jest świat, że dla niektórych ludzi to tylko praca się liczy czy tam pieniądze, zrozumiał, że jego najlepsza przyjaciółka jest normalna i zaczął rozumieć sens życia.. Trudno mi w tej chwili jednoznacznie sprecyzować pogląd wobec tego problemu.. Polinejkes oprócz Ismeny był jedynym żyjącym członkiem rodziny, dlatego Antygona zdecydowanie była przeciwna decyzji .Racje Antygony - prawa boskie, nakazy religijne mają wyższą wartość niż prawa wymyślone przez człowieka - prawa ludzkie nie są w stanie złamać praw boskich - Polinik jest przede wszystkim bratem Antygony - człowiek nie może przeciwstawić się bogom (groźba zemsty) - mieszkańcy miasta popierają Antygonę ..

Plan rozprawki Pisząc rozprawkę bardzo ważne jest, aby uprzednio napisać jej plan.

82% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. Kreon sądzi, że bogowie również potępią duszę Polinika.W swojej pracy zastanowić mam się nad tym kto miał racje: Antygona czy Kreon.. Ułatwi to znacznie pracę nad rozprawką i pozwoli przyjrzeć się dokładnie każdemu z punktów, które później należy odpowiednio .Wprawdzie masz swoje zdanie, ale wciąż pojawiają się wątpliwości: czy inna odpowiedź na pytanie nie jest lepsza, mądrzejsza i bardziej przemyślana?. Władze nie miały dla niej W TEJ SPRAWIE zadnego znaczenia.. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.. Uzasadnij swoje stanowisko".. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Inaczej mówiąc, wciąż jeszcze zastanawiasz się.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. To na pewno istotny argument, świadczący o słuszności wyboru bohaterki.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziWarto zwrócić uwagę na to, że Kreon także ma w dramacie swoje racje.. Na początku król ogłosił swoje postanowienie, jako ostateczne, gdyż obawiał się narazić swój autorytet, jednak potem ustąpił i uznał rację Antygony.. Pomocy potrzebna mi rozprawka na ten temat i muszą byc 3 argumenty 2 muszą być z literatury i jeden z życia codziennego..

Każda ze stron ma swoje powody, by nie ustępować.

Jak napisać plan rozprawki?. Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Antygona wierzyła w fatum ( przeznaczenie), wiedziała ze będzie musiała zginąć za to co zrobiła, wiedziałaz ze tą karą będzie śmierć a jednak nie bała się pogrzebać brata.. Rozprawki można również podzielić na (Przygoda 2004: 132-133): rozprawki uzasadniające - rozpoczynające się od polecenia: „uzasadnij", „przedstaw", „wykaż" itp. Autor ma jedynie przedstawić argumenty .Kompozycja rozprawki .. W zależności od tego, jak sformułowany jest temat rozprawki, rozróżnia się:Racje serca i racje rozumu - rozpatrz konflikt między Antygoną a Kreonem.. literatury moą byc m.w takie jak antygona,kłamczucha, demeter i kora, pinoio, romeo i julia, pamiętniki narkomarki i wiele innych.. ARGUMENTY (wyjaśnienia, uzasadnienia) 3.. - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata; 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.Napisz opowiadanie o tym spotkaniu, podczas którego podzieliliscie się na temat władzy i władzców.Praca powinna zawierac co najmniej 200 słów.Pilne 2020-11-06 18:42:45 Przeczytaj jeszcze raz wiersz Czesława Miłosza i odpowiedz na pytania.. Trudno jednoznacznie określić, kto w tym sporze ma rację.. Trzeba tutaj wszystko pozbierać i poskładać w jedną spójną całość.Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. Trudno cokolwiek doradzić, bowiem wszystko już było… Na ten temat powstało tysiące rozprawek - ta forma bardzo dobrze się do tego nadaje.Zadanie: plan rozprawki teza współcześni tworcy w swoich Rozwiązanie:w cyku serii o harrym potterze, rowling wykorzystała motyw walki dobra ze złem w tekście o współczesnej dziewczynce z zapałkami zostały przedstawione codzienne problemy, z którymi się borykamy autorka porównała historię baśniowej dziewczynki ze współczesną opisała bardziej realistycznie, życieWitamy na zalicz.net!. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.Napisz rozprawkę na temat: Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i w czasach pokoju.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. 2020-11-06 10:50:22Każdy uczeń wie, jak trudno napisać rozprawkę.. TEZA (uogólnienie, twierdzenie) B. 1.W tragedii pt. " Antygona" autorstwa Sofoklesa został opisany konflikt dwóch równorzędnych racji: Antygony, która kierując się uczuciami zrobiła wszystko, aby pogrzebać brata, choć ten zdradził ojczyznę i z rozkazu władcy jego ciało miało pozostać bez pochówku, oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na .Są wierni swoim zasadom - pracują nad swoim charakterem, walczą ze swymi słabościami, unikają nałogów, wierzą w braterstwo, sprawiedliwość i wolność..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt