Napisz wrażenia po przeczytaniu lektury ania z zielonego wzgórza 15 zdań
Od wielu lat przyciąga ona do siebie liczne rzesze czytelniczek, które nieustannie fascynują się jej życiem.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.Ania z Zielonego Wzgórza To pierwsza książka, którą pokochałam i która obudziła we mnie głód do czytania.. Anne of Green Gables) - powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, pierwsza część cyklu powieściowego Ania z Zielonego Wzgórza, po raz pierwszy wydana w 1908.Powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza" to niewiarygodnie wzruszająca i przezabawna zarazem historia o jedenastoletniej sierocie, Ani Shirley, adoptowanej przez starsze rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbert.. Pani Małgorzata była zadowolona z przeprosin Ani i kiedy zostały same, wyznała Maryli, że Ania rzeczywiście jest miłym stworzeniem.. Ania podjęła próbę, ale nie powiodła się ona.. Maryla - pierwsze wrażenie - zmiana opini .. 72% Plan wydarzeń "Ania z Zielonego Wzgórza".. 09.12.2020 Uczniowie, dzisiejszą lekcję realizujemy na M. teams - „na żywo" - opowiecie mi o Waszych wrażeniach, o tym,czy książka się podobała, co Was w niej zafascynowało…Ania dla sprawy honoru zgodziła się, lecz już po paru krokach spadła z dachu.. 136 — Ten sam księżyc spogląda teraz pewnie na Zielone Wzgórze — szepnęła do siebie.Matthew i Marilla Cuthbert decydują się zaadoptować chłopca, by pomagał w pracy przy farmie zwanej Zielonym Wzgórzem..

Jakie są twoje wrażenia po przeczytaniu lektury pt. "Ten obcy"?

Sprawdż co kryje się pod poruszającymi się elementami!. Ania nie mogła uwierzyć, że tegoż ranka dopiero opuściła Zielone Wzgórze.. A do tego miałabym 16 gdyby nie ostatnie pytanie.. W drodze powrotnej na Zielone Wzgórze Ania odczuwała dumę, że tak pięknie przeprosiła panią Linde.T: ,,Ania z Zielonego Wzgórza" - film na motywach powieści L.M.. Jej pierwsze wydanie ukazało się w 1908 roku a .Jana, tuż za wielką, ciemną głową lwa na pomniku.. Tak więc pozostała w domu sześć tygodni, a do szkoły przyszła miesiąc po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. To on od samego początku był za tym, żeby Ania została z nimi na Zielonym Wzgórzu.Lektura pod tytułem ''Tajemniczy Ogród'' podobał mi się, ponieważ ukazuje przemianę człowieka.Główna bohaterka pod wpływem przyjaźni z chłopcem odkrywa sens życia.Podczas gdy przed przybyciem do posiadłości wuja była nieśmiała i oschła pod wpływem działalności innych osób zmienia się.Na uwagę zasługuje również postać Colina, chłopiec nie złamał się, tylko dalej .Obserwująca ją Maryla odniosła wrażenie, że dziewczynka upaja się tą sceną poniżenia..

Doznawała wrażenia długiego upływu czasu, jakie daje często jeden dzień zmiany i podróży.

79% "Ania z Zielonego Wzgórza" - czas, miejsce akcji, bohaterowie; 80% Opis Zielonego Wzgórza.. 2010-02-02 21:08:10 Jakie są lub były Twoje wrażenia po przeczytaniu tego tekstu?Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę autorstwa Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza".. Uważam, że każdy młody człowiek powinien ją przeczytać.Zadanie: moje wrażenia po lekturze ania z zielonego wzgórza Rozwiązanie: bardzo lubię tę powieść tak naprawdę nie wiem dlaczego jest to jedna z lepszych lektur Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Ania z Zielonego Wzgórza to początek liczącego aż 10 tomów cyklu powieściowego pióra Lucy Maud Montgomery.. Jednakże gdy mężczyzna przyjeżdża po podopiecznego na stację, nie zastaje tam nikogo, z wyjątkiem rudowłosej dziewczynki Anne Shirley.Ania odnalazła na Zielonym Wzgórzu prawdziwy dom prosto z jej marzeń.. Postacią intrygującą dla mnie jest Mateusz, który wypowiada się w powieści rzadko, ale zasługuje na sympatię czytelnika, gdyż to, co mówi, jest bardzo ważne .. 82% Opis Zielonego Wzgórza.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. Jednym z nich był spacer po szczycie dachu.. (znów akapit) "Ania z Zielonego Wzgórza" to lektura momentami śmieszna, zabawna lecz nie brakuje tam treści poważnej i wzniosłej.Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza..

... Rozpoznaj lektury szkolne po trzech bohaterach,... Co byś zrobił, gdyby... - Sytuacje z lektur!

pani Linde - pierwsze wrażenie - zmiana opini .. 2011-01-19 19:38:15 Twoje zdanie o Ani Shirley ( Ania z Zielonego Wzgórza) ?. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. b/d Opis Ani z Zielonego Wzgórza, czy bym się z nią zaprzyjaźnił?Za test z tej właśnie lektury dostałem ocenę celującą, choć powiem szczerze, przeczytałem ją pod przymusem mamy, jednak okazała się ona bardzo ciekawą książką.. Jeszcze wtedy nie byłam zagorzałym czytelnikiem i niestety nie sięgnęłam po kolejne części przygód rudowłosej dziewczynki.75% Najzabawniejsze zdarzenie w powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" - Podwieczorek i jego opłakane skutki.. Rudowłosa, piegowata Ania, błąka się po domach dziecka i kolejnych rodzinach zastępczych, by .Nie wiem, na ile prawdopodobne byłoby życie w miejscu i czasie opisywanych w powieści Lucy Maud Montgomery.. Uwielbiałam bogatą w wyobraźnie Anie i jej przygody, uwielbiałam najlepszą przyjaciółkę ,,od serca" Dianę i zakochanego po uszy Gilberta.Napisz jakie wrażenia wywierała Ania z książki " Ania z Zielonego Wzgórza " na bochaterach .. Książka ta rozpoczyna interesujący cykl poświęcony perypetiom rudowłosej dziewczynki.. 78% Ania z Zielonego Wzgórza - plan wydarzeń; 82% Plan wydarzeń lektury pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".Bawiąc się z koleżankami, chciała udowodnić, że niczego się nie boi i podejmie się każdego wyzwania..

Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Test z lektury „Ania z Zielonego Wzgórza".

Dałam fajny zamiast super… xD To jak oceniam quiz nie ma nic wspólnego z lekturą!. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Montgomery (część 1) Powieść Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza to jedna z bardziej znanych książek dla dzieci.. To też opowieść pełna ciepła, nadziei, która uczy, wzrusza i bawi.. Wydaje mi się, że warto wracać do takich książek, bo im podobnych po prostu dziś już nie ma.78% "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń nim Ania przybyła na Zielone Wzgórze.. Ania z Zielonego Wzgórza (oryg.. Gilbert Blythe - pierwsze wrażenie - zmiana opini .. Dziewczyna spadła.. Jest to opowieść o jedenastoletniej Ani, która miała bardzo ciężkie dzieciństwo, ale z czasem wszystko w jej życiu zaczyna się układać i zmieniać na lepsze.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: wrazenia po przeczytaniu lektury pt ania z zielonego wzgorzaAnia z zielonego wzguża; Jakie by były pytania na lekturze Ania z zielonego wzgórza; Opisz 1 rozdział w punktach z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" zrób quiz na temat lektury ania z zielonego wzgórza max 30 pytań; Mit o Syzyfie - streszczenie Bardzo potrzebne"Ania z Zielonego Wzgórza" to pierwsza z książek o losach rudowłosej Ani Shirley.. 2009-10-13 18:38:25; Ania z zielonego wzgórza 2011-01-15 15:35:45; ania z zielonego wzgórza 2010-03-03 16:51:58; Napisz list Ani do Gilberta po zajściu w szkole (Ania z Zielonego Wzgórza) 2011-03-31 17:50:35Nauczuć się quizy robić zanim coś wstawisz -,- 15/17 p. to jedynka albo dwójka?. Udostępnij.. Autorka odniosła sukces niemal od razu po publikacji i napisała jeszcze kilka części o przeżyciach Ani.Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley.. Okazało się, że upadek miał tragiczne następstwa, bo Ania złamała nogę w kostce.. Była to moja lektura szkolna i pamiętam, że zrobiła na mnie duże wrażenie.. Więc mogłaś wszystkie odpowiedzi dać poprawne, albo pytania nie dawać xd"Anie z Zielonego Wzgórza" czytałam w wieku dziecięcym.. „Ania z Zielonego Wzgórza" pozwala jednak uwierzyć, że gdzieś, kiedyś, było ono możliwe.. 82% "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń..Komentarze

Brak komentarzy.