Opisz kulturę minojską
Badania na Krecie sugerują, że jedna z najwcześniejszych europejskich cywilizacji .Kultura minojska jest najstarszym ośrodkiem kultury greckiej.. Nazwa pochodzi od ważnego ośrodka tej cywilizacji - Myken w Argolidzie.Kultura kreteńska (minojska) W starożytnej Grecji były dwa najstarsze ośrodki kultury.. Napiszcie prosze swoje pomysly i np przedmioty z jakich taki asamblaz mógłby zostać wykonany bo ja aktualnie mam pustkę :(2020-06-15 16:05:30Zmień wyrazy w zdaniu, żeby brzmiało tak samo 2020-06-13 07:44:28; Wskaż na przykładach na czym polega zło manipulowania ludźmi.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Kreta leży na południowym krańcu Morza Egejskiego, akwenu pełnego wysp, który znajduje się pomiędzy dzisiejszą Grecją a Turcją.. Jedną z najczęstszych teorii jest to, że jej pierwsi mieszkańcy przybyli z Anatolii i przybyli na wyspę około 7000 lat pne.. Legenda o Atlantydzie, mieście pod wodą, może być czymś więcej niż tylko mitem.. zadanie dodane 1 grudnia 2010 w Język angielski przez użytkownika Ilka ( -1,690 ) [Gimnazjum] opisKultura minojska, kultura kreteńska to jedna z najstarszych kultur epoki brązu w obszarze Morza Śródziemnego powstała na Krecie około 3000 p.n.e. Odkryta i poznana dokładniej dopiero na początku XX wieku dzięki pracom wykopaliskowym prowadzonym przez archeologa Arthura Evansa.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ OPISZ KULTURĘ MINOJSKĄ I MYKEŃSKĄKultura mykeńska i minojska..

Krótko opisz położenie Polski.

Kultura minojska, kultura kreteńska - jedna z najstarszych cywilizacji epoki brązu w obszarze Morza Śródziemnego.Odkryta i poznana dokładniej na początku XX wieku dzięki pracom wykopaliskowym prowadzonym przez archeologa Arthura Evansa w Knossos.Zaczęła kształtować się około 3000 r. p.n.e. na wyspie Krecie, szczyt rozwoju osiągnęła w tzw. okresie młodszych pałaców (ok .Kultura tego ostatniego kraju wywarła duży wpływ na kulturę minojską.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Ruiny pałacu w Knossos.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Sztuka, Kultura, Książki (1047176) Sztuka, Kultura, Książki (1047176) Wszystkie (1047176) Architektura (1688) Bajki i baśnie (3081) .. Według mitologii greckiej to właśnie tutaj, na Krecie, urodził się Zeus.. Podobne pytania.. Czy legenda o Atlantydzie opisuje upadek minojskiej kultury?. poleca85% Historia .Opisz krótko co będziesz robiła wieczorem w piątek sobotę i niedziele - angielski..

Krótko opisz cywilizację Minojską i Mykeńską.

dam naaj :D 0 ocen | na tak 0%.. Za najlepszą odpowiedz wynagradzam!. Nazwa kultura kreteńska pochodzi od miejsca rozwoju.. Podczas erupcji olbrzymiego wulkanu na Thirze powstała gigantyczna fala tsunami, która zniszczyła portowe miasta Krety, dla której handel morski stanowił podstawę gospodarki.. Źródło: consort-travel.gr.. Z góry dzięki <33 1 Zobacz odpowiedź Leanne Leanne Minojska: - najstarsza cywilizacja na ziemiach greckich - nazwa pochodzi od miejsca jej lokalizacji (wyspa Kreta) i od legendarnego władcy - króla Minosa (mit o Dedalu, któremu Minos kazał zbudować w .Kultura (cywilizacja) mykeńska (ok. 1700/1600 - 1150 p.n.e.) - najstarsza greckojęzyczna kultura rozwijająca się w późnej epoce brązu na terenie Grecji kontynentalnej (stopniowo rozprzestrzeniła się na inne obszary regionu egejskiego), ostatnia faza kultury helladzkiej.. I. GENEZA NAZWY.. Biznes i Finanse (34893) Biznes i Finanse (34893) Wszystkie (34893) Banki (7621) Bankowość Elektroniczna (79) E-biznes (3891) Ekonomia (1851) Fundusze UE (617) .Minojska kultura ili Minojska civilizacija je kultura brončanog doba koja je nastala na otoku Kreta, a procvat je imala od 2700. do 1450. pr..

Kultura kreteńska nazywana jest też zamiennie kulturą minojską.

0 0 Odpowiedz.. Najstarsze ślady osadnictwa pochodzą z 2500 lat p.n.e., jednakże lata swojej .Zadanie: opisz w 3 zdaniach jak wyglądała kultura minojska i mitejska prosze was o pomoc mam to a jutro Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Opisz kulture minojską i mykeńskom.. Pierwszy z nich znajdował się na greckiej wyspie - Krecie, stąd nazwa kultury kreteńskiej.. Opisac to krótko.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:The Kultura minojska, zwana także kulturą przed-hellenistyczną, kulturą egejską, kreteńską lub minojską, rozkwitła na wyspie Krecie w latach 3000 a.C. do 1450 a.C. O ile synkretyzm i owa cyrkulacja, nadaje temu wszystkiemu sens, o tyle taka kultura minojska, bez domieszki żadnych obcych wpływów, bez tej "cyrkulacji", jest zupełnie czym innym..

W Grecji późniejszej, czy też z tego samego okresu, nie znajdziesz kultu boginii z wężami, skoków przez byki, specyficznego rodzaju ...Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Opisz kulturę bizantyjską.

Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Macie pomysła na jakieś 3 asamblaże?. 2011-10-14 13 .Starożytna Grecja - cywilizacja, która w starożytności rozwijała się w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, na wyspach mórz Egejskiego i Jońskiego, wybrzeżach Azji Mniejszej, a później także w innych rejonach Morza Śródziemnego.Starożytna Grecja uważana jest za kolebkę cywilizacji zachodniej.Grecka kultura, sztuka, mitologia, filozofia i nauka zostały za .Kultura minojska : -cywilizacja pałacowa - talassokracja - nie istnieje rozległy handel o rozmiarach decydujacyhc o wszystkich dziedzinach gospodarki - rzemiosło - nadwyzki rolnicze - pismo linearne A - wiara w siły przyrody Kultura mykeńska: - centrum był pałac - istniały nadwyżki w rolnictwie - rozwineło sie rzemiosło - rozbicie polityczne - tworzenie lużnych federacji - pismo .Analiza materiału DNA starożytnych Minojczyków, potwierdziła teorię, że najstarsza europejska kultura epoki brązu nie pochodzi z Afryki jak uprzednio uważano.. Pytania ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt