Opisz przygode psa lampo
Pies powraca do Marittimy i cudem przeżywa.. Kolejarz nie powiedział nic bufetowemu aby nie robić mu przykrości .. Udowadnia to po przymusowej „przeprowadzce" na Sycylię.. Szybko zaprzyjaźnia się z miejscowym zawiadowcą i staje się pupilkiem pracujących na stacyjce kolejarzy, jednak ponieważ jest psem podróżnikiem, zew przygód pociąga go do coraz to nowych wypraw w dalekie nieraz trasy.Książka „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. Można opisywać ludzi, zwierzęta, miejsca, przedmioty, krajobrazy, uczucia, przeżycia itp. Ze względu na ilość przekazanych informacji możemy podzielić opisy na pobieżne i szczegółowe (dokładne).. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.. Sława Lampa - w gazecie ukazują się artykuły o jego podróżach po całym kraju.. Lampo dwukrotnie ucieka ludziom, którzy mieli go dostarczyć na statek.Po drodze kolejarz wstąpił do bufetu, gdzie jego koledzy nazwali psa imieniem Lampo (wł. lampo -błyskawica).. Bohaterski czyn Lampa - uratowanie małej Adele i własna śmierć pod kołami lokomotywy.Definicja.. Odpowiedzi: 59 Wiarygodność: 23%: Lampo zostal znaleziony na peronie przez maszyniste.. Żeby dobrze coś (kogoś) opisać, trzeba umieć .Opis przygody Adasia w psim raju, Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.opis psa pies o niespotykanym ubarwieniu co lubią psy wierny towarzysz pies pies przyjaciel..

Oprócz: Opisz najciekawsza przygode psa lampo.

Nakaz pozbycia się psa ze stacji wydany przez naczelnika.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Kochani przypomnimy sobie teraz kolejne wydarzenia opisane w książce R. Pisarskiego pt. ,,O psie, który jeździł koleją".. Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego domu na kolację.Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został .Lampo z upodobaniem podróżuje po cały kraju (udaje mu się dojechać aż do Rzymu) a jego przygody stają się znane wszystkim włoskim dzieciom.. Lampo okazał się bardzo inteligentny i tak jak powiedział mu jego nowy pan, zaczął biec za pociągiem (nie wolno było przewozić w nich psów).. Wzial go do domu, mial dzieci , one szybko go polubily.Pies codziennie o tej samej godzinie wieczorem wychodzil z domu na peron wsiadal do pociagu i wracal innym nastepnego ranka.Opisz w zeszycie wygląd psa Lampo postaraj się żeby opis zwierał informacje:wygład psa ,wielkość ,rasa,kolor i rodzaj sierści , wygląd głowy i tułowia..

wskoczył do pociągu.Opisz najciekawsza przygode psa lampo.

Przygody psa Lampo - opis najciekawszej przygody Lampo Lampo jest wesołym kundelkiem, który pewnego dnia pojawia się, nie wiadomo skąd, na małej stacji kolejowej Marittima.. W czasie pierwszej ucieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.7.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Pewnego letniego popołudnia piesek Lampo wybrał się na samotną przechadzkę po parku.. Był jednak smutny, bo tęsknił za zawiadowcą i swoją stacją.. cechy charakteru jakim był psem.. Nawet mała Adele wyglądała z kołyski i wołała ,,Pieś".. 1.Podróże psa Lampo po kraju - ćwiczenia w opowiadaniu.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Napisz kilka zdań na temat psa Lampo.. Pies jest bardzo wierny i przywiązany do swego pana.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo.. 1 i spróbujcie ponumerować je zgodnie z kolejnością w lekturze.Opisz jedną z przygód psa lampo, Dopytaj ; Obserwuj .. Lampo jest wesołym kundelkiem, który pewnego dnia pojawia się, nie wiadomo skąd, na małej stacji kolejowej Marittima..

W treści listu opisz dokładnie dwa z prezentowanych obiektów.

Rozwiązania (1) Autor: wikunia12.. Bardzo bym chciała mieć kiedyś takiego mądrego psa.Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego domu na kolację.. Wiesz, dokąd chciałabym z Tobą w tym roku pojechać?. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Pewnego dnia Lampo udał się w podróż powrotną.. W drodze powrotnej, gdy już chciał wsiąść do pociągu, przytrzasnęły go drzwi automatyczne.Nowa (wymyślona) przygoda psa Lampo.. Był u gospodarzy przez całą zimę.. Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w miasteczku Marittima.. Nagle Lampo wybiegł z domu i hops!. Po kolacji dzieci bawiły się z psem.. Z zainteresowaniem przeczytałam o jego przygodach.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Warszawa, 14.03.2007 Drogi Martinie, Już zaczyna się wiosna, więc wypadałoby zaplanować nasze wspólne wakacje.. Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej .Obserwował psa i wydawało się , że zwierzak dostaje jedzenie z wagonu restauracyjnego pociągu pospiesznego..

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Re: opisz jedna przygode lampo: Endy666.

Było tu mnóstwo ludzi, a słońce nadal niemiłosiernie paliło.. W drodze powrotnej, gdy już chciał wsiąść do pociągu, przytrzasnęły go drzwi automatyczne.przygoda psa lampo ktora najfajniejsza (2) Anonim: Która przygoda psa Lampo podobała Ci się .. (1) Anonim: Cześć mam pytanie książka Przygoda z Czytaniem (1) Anonim: opisz jedna przygode lampo (1) Anonim: jaki był lampo - wypracowanie (1) AnonimZawiadowca zawiózł psa do domu.Dzieci czekały w oknie za ojcem gdy nagle zobaczyły psa.. Otwórzcie karty pracy na str.67 ćw.. Po kilku kilometrach Lampo zmęczył się bardzo i na rozkaz zawiadowcy został w .Opisz psa wedtug planu.. Szybko zaprzyjaźnia się z miejscowym zawiadowcą i staje się pupilkiem pracujących na stacyjce kolejarzy, jednak ponieważ jest psem podróżnikiem, zew przygód .Książka „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Opisz najciekawszą przygodę psa Lampo z książki pt ,,O psie który jezdził koleją" min.2 stronyAkcja utworu dzieje się we Włoszech.. Wyglqd: kundel, podobny do szpica i owczarka, wesote oczy, zawadiacki wyglqd, Žywy jak iskra, przy grzbiecie jasna pr<ga.. Zawiadowca wysyła Lampo do wuja na Sycylię.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.. Gdy przyszła wiosna pies całkiem wyzdrowiał.. (1,2,3,4,5 zdań 2012-03-07 12:38:45 Napisz o swojej ulubionej książce i uzasadnij swój wybór 2012-08-18 14:18:38 Załóż nowy klubKtóra przygoda psa Lampo podobała Ci się .. (1) Anonim: ciekawa przygoda psa lampo (1) Anonim: Cześć mam pytanie książka Przygoda z Czytaniem (1) Anonim: opisz jedna przygode lampo (1) Anonim: jaki był lampo - wypracowanie (1) AnonimNapisz opis psa Lampo.. Bardzo się ucieszyły i powitały ojca z psem bardzo radośnie.Poszli jeść kolację.. Do Gdańska.Temat: Przygody psa Lampo.. Lampo postanowił ochłodzić się nieco w cudownej fontannie, która znajdowała się na środku parku i w której pluskały się małe dzieci.. Zvwczaje: podróžowat kolejq, ale zawsze wracat do domu, codziennie, punktualnie po kolacji wybiegat do pociqgu, wieczorami jechat na kola* do domu zawiadowcy, pomagatZadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje pociągami i zawsze wie, do którego pociągu i kiedy ma wsiąść, żeby dostać się do celu pewnego dnia .Napisz w zeszycie kilka zdań o wybranej przygodzie psa lampo ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt