Opis dnia po niemiecku w czasie perfekt 20 zdań
W języku niemieckim są trzy czasy przeszłe.. Zrobiłam zadanie domowe.. O 7.45 ide do szkoły.. POMOCY !. Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.. 84% Opis dnia w czasie .Będziesz w stanie bez żadnych problemów stworzyć samodzielnie opis dnia po niemiecku w czasie przeszłym.. Präsens to najczęściej używany czas w języku niemieckim, dzięki któremu możesz mówić o teraźniejszości oraz o przyszłości.. Zjadłam obiad.. W między czasie znajduję czas na .W pierwszym zadaniu trzeba utworzyć zdania w czasie Perfekt, a w drugim przetłumacz z polskiego na niemiecki 2020-12-16 20:54:07 Praca domowa z niemieckiego liceum.. na zasadzie takiej 6;00 wstałam , 6;15 umyłm sie itd z góry dzieki ;)Mein Alltag.. Czasowniki nieregularne; Czasowniki modalne; Liczby po niemiecku; Zaimki .W dzień Przydatność 70% Opis dnia w czasie perfekt, Napisz 10 zdań o tym jak spędziłeś wakacje w czasie przeszłym Opis.. Mein Tag - mój dzień - wypracowanie w języku niemieckim z tłumaczeniem na polski.Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo .. Czas przeszły Perfekt.Przedstawiamy Wam opis wakacji po niemiecku w czasie teraźniejszym Präsens oraz przeszłym Perfekt.. O przeszłości w języku niemieckim możesz również mówić w czasie Präteritum, ale to właśnie Perfekt jest używany częściej.. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom..

Wypracowanie po niemiecku w czasie przeszłym Perfekt.

Jest to czas łączący w pewien sposób przeszłość z teraźniejszością.. Języki obce online.. Przydatność 80% Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo.Będziesz w stanie bez żadnych problemów stworzyć samodzielnie opis dnia po .Opis przyjaciela; Opis wakacji Menu Toggle.. Tym razem zajmiemy się zwrotami związanymi z opisem przebiegu dnia.. Pamiętam, że mama była tam za mną 3.. Żeby zrobić zdanie w Perfekt, potrzebujesz dwóch czasowników.. Odmieniają się w sposób następując Opis Dnia Po Niemiecku W Czasie Partizip Perfekt.. Opis dnia po niemiecku to zestawienie czynności, które wykonujemy w ciągu dnia, stosownie do pory.. Jego druga nazwa brzmi Präteritum.. Po zajeciach wracam o domu.. 2020-12-15 08:46:54 Co oznacza fraza tip pon it (w piosence o tańcu) 2020-12-13 18:42:25Przykład opisu dnia po niemiecku z tłumaczeniem Opis dnia po niemiecku - wzór.. Cześć.. Czy moze mi ktos napisac 8 zdań o wakacjach w czasie przeszłymCzas teraźniejszy niemiecki (Präsens) - kiedy się go stosuje ?. W domu odpoczywałam.. 15 Später habe ich am Computer gespielt - Później grałem na komputerze.. Po uroczystej kolacji poszłam rozpakowywać prezenty.. Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer.. Po południu poszłam do domu..

Opis wakacji w czasie przeszłym Perfekt.

To świetny wstęp do stawiania dalszych kroków w nauce języka niemieckiego!. Było dużo dzieci i rodziców 4 Nauczyciele byli mili 5.Opis dnia z użyciem czasu przeszłego Perfekt Zasady budowania zdań w czasie przeszłym Perfekt Mój dzień w czasie przeszłym -----.Dnia 24 Grudnia o godziny 15.30 poszłam na pasterke.. Spójrz:W tym temacie znajdziecie: czas zegarowy i pory dnia, czynności wykonywane w ciągu dnia, "Mój dzień" - opis w czasie teraźniejszym Präsens i przeszłym Perfekt.. Oto kilka przykładów zdań w Präsens:Perfekt - tak nazywa się czas, dzięki któremu można powiedzieć coś w przeszłości.. Pory roku; Miesiące; Dni tygodnia; Godziny; Kolory po niemiecku; Zawody po .Opis dnia w języku niemieckim GODZINY PO NIEMIECKU przeszły Imperfekt to nazwa niemieckiego czasu przeszłego prostego.. To co go charakteryzuje, to ścisły związek z teraźniejszością, a stosujemy go w następujących sytuacjach: czynność, która dopiero co .. .Obiad mam o 15:15.. Kierując się zasadą, że zbyt duża porcja materiału nie wpływa pozytywnie na naszą motywację, pozwoliłam sobie zaprezentować Wam dzisiaj jedynie pewną część materiału.Opisz swój dzień w czasie Perfekt (NIEMIECKI, 10 ZDAŃ) 1 Zobacz odpowiedź .. O 20.00 zjadłem kolację.. Opis wakacji letnich; Wakacje nad morzem; Wakacje w górach; Opis ferii zimowych; Opis hobby; Opis mieszkania; Opis pokoju; Opis dnia; Opis wczorajszego dnia; Opis pogody; Pytanie o drogę; Słówka i zwroty Menu Toggle..

Jak powiedzieć w po niemiecku w ciągu czterech dni.

Na stole było tradycyjnie 12 potraw.. zadanie dodane 13 stycznia 2011 w Język niemiecki przez użytkownika angella98 (10) [Szkoła podstawowa] niemiecki; wypracowanie; opis-świąt; czas-perfekt .. nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. 2012-03-14 18:25:29; Opisz swój dzień ( siedem zdań) .. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer.. Po obiedzie mam czas wolny.. Składają się one z dwóch części, z czasownika posiłkowego oraz imiesłowu czasu przeszłego Partizip II.Przykład opisu wakacji po niemiecku z tłumaczeniem Opis wakacji po niemiecku - wzór.. 2011-06-02 15:21:51; Opisz dzień jakiegoś sportowca po Niemiecku (10zdań 1 kl. gimnazjum) 2016-03-06 13:53:08; Opisz swój dzień po niemiecku w 20 .Forum Pomoc językowa - prosze o pomoc dotyczącą utworzenia opisu dnia w czasie perfekt z poniższego planu 7.00 aufwachen, 7.10 aufstehen, die Zähne putzen,Lecz użyte w czasie Perfekt, tracą one swoje znaczenie.. Zwroty i słownictwo pomocne w opisie swojego dnia:Opis czasu Present Perfect Present Perfect to czas, który sprawia sporo trudności początkującym uczniom, głównie ze względu na to, że nie ma polskiego odpowiednika.. Po powrocie o godzinie 17.00 podzieliliśmy sie opłatkiem i zasiedliśmy do wieczerzy..

Napisz Opis dnia w czasie Perfekt 20 Zdań po niemiecku , potrzebuje pilnie!!

W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam.. A mianowicie: czas przeszły Perfekt oraz Plusquamperfekt, które są czasami złożonymi.. Co jest takiego szczególnego w Perfekt?. Pierwszy dzień w szkole był wspaniały 2.. Pozniej pomagam w przygotowaniu kolacji, sciele lozko i zmywam naczynia.. Jak jest po niemiecku: 1) Obiad 2) Śniadanie 3) Kolacja 4) Podwieczorek 5) DeserOpis dnia po niemiecku to łatwy i przydatny temat w codziennej rozmowie.. Zapraszamy także do innych naszych lekcji: dni tygodnia po niemiecku , miesiące po niemiecku oraz meble po niemiecku .Opis dnia - niemiecki .. jogurt i pije szklanke mleka.. Nastepie około godziny 20 pojechaliśmy do dziadków .Przetłumacz kilka zdań o świetach po niemiecku w czasie perfekt.. To też częsty temat pracy domowej dla uczniów, więc warto skorzystać z takiej ściągi.Opisz swój dzień w szkole po niemiecku.. Pory roku; Miesiące; Dni tygodnia; Godziny; Kolory po niemiecku; Zawody po niemiecku; Dialog w restauracji; Zestawienia Menu Toggle..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt