Charakterystyka achillesa i hektora na podstawie iliady
Należą oni do wrogich wobec siebie obozów: Achilles jest Grekiem, który wraz z towarzyszami rusza na Troję.. Zarówno jeden i drugi jest najdzielniejszym wojownikiem w swoim kraju.. Dzieło to będące eposem bohaterskim, opisuje w głównej mierze poszczególne wątki bitwy trojańskiej, a przede wszystkim gniew Achillesa.2.. Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie ,,Iliady'' Homera.. Pomorzesz ?. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. 2010-03-11 17:37:02; Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.. Charakterystyka Achillesa - postać "Iliady" Homera.. Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa.. O pochodzeniu Hektora niewiele wiemy.. Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor.Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Helena, Parys, Hektor, nawet Achilles - wszyscy są rodzajem zabawki w rękach bogów.. 81% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora; 82% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Wyciągnij wnioski z tego porównania.. 3 Wyjaśnij, na czym polega ingerencja bogów w życie bohaterów 'Iliady".. Achilles walczy po stronie Greków, a Hektor , jako syn króla Troi Priama walczy oczywiście po stronie Trojan..

2010-09-24 17:52:09; Na podstawie Iliady sporządź sprawozdanie radiowe.

Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni,.Hektor jawi się jako postać szlachetna, honorowa, gotowa do największych poświęceń.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Poczynaniami Achillesa także rządzi fatum, z którym nie ma jak walczyć - najpierw traci Bryzeidę, potem Patroklesa.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Kto mi poda cechy charakteru Hektora i Achillesa.. Hektor zaś pochodził z Troi.. choć równie waleczny jak rączy Achilles.. charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Na podstawie fragmentu Iliady Homera scharakteryzuj Ahillesa i Hektoa Z fragmentu Iliady wynotuj cytaty,charakteryzujące Achillesa i Hektora.85% Charakterystyka Hektora,bohatera z "Iliady"Homera; 80% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Pokazany został jako doskonały rycerz, któremu był wzorem rycerzy trojańskich, a postrachem Grecji.Można przypisać mu wszystkie pozytywne cechy: męstwo, niezłomność uparcie w dążeniu do celu.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe.. W .Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..

2012-12-17 18:09:24Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".

Charakterystyka zewnętrzna.. Jest potomkiem króla Troi - Priama i Hekabe.Achilles i Hektor to najdzielniejsi bohaterowie wojny.Achilles był synem boginki morskiej Tetydy i księcia Peleusa , jego matka wykąpała go w Styksie, dlatego całe ciało było nietykalne dla wszelkich ciosów.Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie epopei Homera, ,,Iliady".. Nawet Zeus, choć żal mu Hektora skazanego na tragiczny koniec, nie robi nic, aby mu pomóc.Sam jednak również ginie, nie dożywszy końca wojny trojańskiej, trafiony strzałem z łuku w piętę - najsłabszy punkt jego ciała.. Z fragmentu rozprawy Marii Ossowskiej wypisz cechy starogreckiego rycerza.. Tego wydarzenia akcja Iliady już jednak nie obejmuje.. Dla bogów wywołana przez nich wojna jest zabawą, a śmierć kolejnych bohaterów nie powoduje żalu ani wyrzutów sumienia.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.W fragmencie epopei Homera - „Iliadzie", w której to pojedynek toczy dwóch herosów, zauważamy dwa zupełnie odmienne charaktery.. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.Hektor decydując się na walkę z Achillesem wiedział, że przegra, że przeciwnik jest silniejszy, a poza tym sprzyjają mu bogowie..

Hektor jest godnym przeciwnikiem Achill.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Charakterystyka porównawcza hektora i ahillesa.

-sprawny fizycznie-wytrwały w działaniu-bezlitosny-nie wykazuje zrozumienia-poniza swojego wroga,,Ty mnie tu psie na rodziców nie blagaj,u kolan nie skomlej!''.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Zadanie: na podstawie fragmentu iliady homera scharakteryzuj Rozwiązanie:hector najstarszy z książąt trojańskich, ma żone i dziecko, odpowiedzialniejszy od parysa, umiał zarządzać, był uczciwy, waleczny i kochał swój kraj nosił typową zbroje dla trojan achilles najpotężniejszy z grackich wojowników, uparty i przekorny, był silny i nie dościgniony w bojach, śmierć mogła .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to jedni z bohaterów ,,Iliady Homera.. Uzasadnij dlaczego.Charakterystyka Hektora Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Charakterystyka Achillesa.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Homer „Iliada" - charakterystyka Achillesa Achilles jest jednym z głównych bohaterów starogreckiego eposu „Iliada".. a)które bóstwo sprzyja Achillesowi, a które Hektorowi..

charakterystyka porównawcza Achillesa i .Homer „Iliada" - charakterystyka Hektora Hektor - obok Achillesa - jest jednym z głównych bohaterów napisanego przez Homera eposu heroicznego, „Iliady".

Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Achilles był ulubieńcem .Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie".. Hektor nie dawał się nosić emocjom, czy wieść za rękę przez klęski, bądź zwycięstwa, jak boski Pelida.. Zastanów się, które z nich pasują do Achillesa, a które do Hektora.. Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Achilles jest przystojnym i świetnie wprawionym w walce mężczyzną.Charakterystyka Achillesa i Hektora(moment walki w ,,Iliadzie'' Homera).. Hektor był człowiekiem bardzo odważnym co udowodnił przezwyciężając swój lęk i stając do walki z Achillesem.• Iliada • Iliada - streszczenie • Iliada - opracowanie • Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńCharakterystyka Hektora na podstawie księgi XXII "Iliady" Homera Hektor - obok Achillesa - jest jednym z głównych bohaterów napisanego przez Homera eposu heroicznego, „Iliady".. Aby ocalić honor musiał jednak stanąć do walki.. Przypuszcza się, iż Homer napisał go pomiędzy VIII a VII w.p.n.e.. 86% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Głównymi bohaterami Iliady Homera są Achilles i Hektor Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa drugi zaś wywodził się z. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Charakterystyka Achillesa i Hektora.. W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów.Jest odpowiedzialny.. Dzieło to opisujące fragmenty wojny trojańskiej, skupia się przede wszystkim na gniewie Achillesa, jednak nie pomija osoby Hektora, który jest postacią zdecydowanie pozytywną.Homer w utworze "Iliada" przedstawia dzieje wojny trojańskiej oraz Hektora- jednego z najdzielniejszych bohaterów lektur w historii.. Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach.. Ten pierwszy jest synem Pelleusa i Tetydy walczącym po stronie obozu greckiego.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Hektor z kolei, jako syn Priama, króla Troi, broni oblężonego przez nieprzyjaciół gro.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt