Napisz przemówienie do swoich rówieśników w którym przekonasz ich że dobrze jest mieć przyjaciela
Na zakończenie swojej rozprawki raz jeszcze stwierdzam, że dobrze jest mieć przyjaciela.Napisz przemówienie,w którym przekonasz rówieśników,że warto znaleźć w sobie siłę,by mierzyć się z trudnościami.. Przemówienie to ciekawa, ale też trudna forma wypowiedzi pisemnej, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone jest do wygłoszenia (przynajmniej teoretycznie).. I pamiętajcię, że: „Dobra książka jest jak działka heroiny.Zadanie: napisz list do swoich rówieśników w,którym przekonasz ich ,że warto czytać książki prosze to jest do wtorku praca na ocene więc poprosze aby Rozwiązanie: drodzy koledzy w moim liście chciałabym zachęcić was do czytania książek, ponieważ sąWymień argumenty, którymi Dorota Terakowska w swoim wywiadzie próbuje przekonać młodzież do czytania książek.. Wygłasza się je po to, aby przedstawić własne stanowisko w jakiejś sprawie, a także aby nakłonić słuchaczy do konkretnych reakcji, zachowań.. Czech i Rus postanowili odwiedzić Lecha w jego nowej rezydencji.Uważam, że swoim wystąpieniem poparłam w 100% tezę, że warto czytać lektury szkolne.. Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.. Napisz esej na temat: Artysta - ktoś wyjątkowy, zdumiewający… inny.. Odwołaj się w nim do co najmniej czterech tekstów wymienionych w .Balladyna - tytuł dramatu w pięciu aktach, napisanej przez Juliusza Słowackiego w Genewie w 1834 roku, a wydanej w Paryżu w roku 1839 (w epoce romantyzmu).Wykonana na scenie po raz pierwszy w 1862..

napisz przemówienie do swoich rówieśników w którym przekonasz ich ze dobrze jest mieć przyjaciela.

Odwołaj się do „Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa.. Ale to nie wszystko.. Twoja praca po…Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom.. Autor poświęcił swój utwór Zygmuntowi Krasińskiemu, „autorowi Irydiona".. Adam Mickiewicz Sonety krymskie XIV PIELGRZYM U stóp moich kraina dostatków i krasy,Adam Bernard Mickiewicz (ur.24 grudnia 1798 w Zaosiu lub Nowogródku, zm. 26 listopada 1855 w Stambule) - polski poeta, działacz polityczny, publicysta, tłumacz, filozof, działacz religijny, mistyk, organizator i dowódca wojskowy, nauczyciel akademicki.. Obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego uważany za największego poetę polskiego romantyzmu (zaliczany do grona tzw.Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. Na przestrzeni wieków wielcy mówcy tego świata potrafili wpływać na wydarzenia, które dzisiaj uznajemy za historyczne.. Tak więc pozostała mu już wyłącznie Sandrine, którą jednak nie był tak zauroczony jak Peggy.. W przemówieniu przywołaj przykład bohatera z lektury obowiązkowej, którego życie zmieniło się pod wpływem książek, i napisz, na czym ten wpływ polegał.Bywają bowiem przyjaźnie wieloletnie.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Temat przemówienia, jego treść, adresat, cel wypowiedzi zależą od okoliczności, w jakich się je wygłasza.Przemówienie na zakończenie nauki w gimnazjum do swoich kolegów i koleżanek..

twoja praca powinna liczyc co najmniej 200 slowNapisz przemówienie do swoich rówieśników w którym przekonasz ich że dobrze mieć przyjaciela.

Zakres .. Jego/jej śmierć jest wielkim bólem dla nas wszystkich.. Ile jest wśród nas wzajemnej przemocy i.. "W imieniu jednego z adresatów wypowiedzi napisz krótkie przemówienie, w którym wyrazisz aprobatę dla pomysłu władcy lub uzasadnioną odmowę wykonania zadania.".. Nastąpił dzień, w którym zgromadziliśmy się tutaj, w tej klasie, ostatni raz, a ja dostąpiłam zaszczytu wygłoszenia tego pożegnalnego przemówienia.. Zdecyduj, o czym chcesz mówić i sformułuj temat swojego przemówienia.Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się o godzinie 9 testem z języka polskiego.. Publicznie wyznał w nim, że nie lubi grejpfrutów.. Te, które zaczęły się od pierwszej wspólnej zabawy w przedszkolu lub od pierwszej lekcji przesiedzianej razem w ławce.. Odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej i innego utworu literackiego.. Obejrzyj obraz Alicja w Krainie Czarów George'a Dunlopa Lesliego, zamieszczony w podręczniku „Teraz polski!". Swoje przemówienie możesz wygłosić na forum klasy.. Zobacz jak wiele z tego o czym mówili jest do dzisiaj aktualne.Lektura pomaga zrozumieć zachowania średniowiecznego rycerza dbającego o honor i dobre imię, człowieka uczciwego, który walczy o ojczyznę..

To własnie te są najprawdziwsze i własnie dlatego warto mieć przyjaciela.

Chciałbym zachęcić Was do czytania lektur i książek dla młodych ludzi, ponieważ każda z nich uczy was czegoś i macie okazje stworzyć w swojej wyobraźni inny świat, o którym przedtem wspominałem.Sprawdź dokładnie przemówienie, wprowadź niezbędne poprawki i zastosuj korektę.. Przemówienie jest to monolog wygłaszany wobec większego audytorium.. Poprzez swoje przemówienia potrafili wywołać działania, które zmieniały losy narodów i jednostek.. Jest podobne do streszczenia.. Z góry dziękujęZbliżają się święta Bożego Narodzenia.. Jednak gdy dominuje ona nad zachętą rodzica, dziecko wyrasta na człowieka, który czuje się nie do końca zaakceptowany i żyje w przekonaniu, że jest niewiele wart.. Chciałam wam bardzo podziękować za chwilę uwagi i za to, że byliście dla mnie wyrozumiali.. W argumentacji odwołaj się do sonetu Adama Mickiewicza i wybranej lektury.. W tym celu warto je dobrze przygotować i wcześniej przelać swoje myśli na papier.Definicja.. Po trzech latach nauki w gimnazjum jakoś udało nam się dotrwać.Postaw tezęNapisz przemówienie skierowane do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom..

Napisz przemówienie, w którym przekonasz swoich rówieśników, że warto się dzielić tym, co dobre.

Rodzic, który nie zachęca dziecka i nie potrafi go doceniać, tak naprawdę sam wpycha je w środowisko, które .Przygotuj przemówienie, w którym będziesz chciała/chciał ośmieszyć lub skrytykować jakieś zaobserwowane przez ciebie zjawisko, np. w szkole, w polityce, w kulturze.. Uczniowie mieli 120 minut na rozwiązanie 22 zadań, w tym kilku dotyczących "Quo vadis" i napisanie przemówienia .W pewnym momencie zjawia się jej kolega, który oznajmia Oskarowi, że Peggy jest już zajęta.. w przemówieniu przywołaj bohatera lektury obowiązkowej dla którego przyjaźń stała się cenną wartością twoja praca powinna liczyć conajmiej 200 słówNapisz przemówienie, w którym zachęcisz rówieśników do czytania książek.. Twoja praca musi liczyć co najmniej 200 słów.. Balladyna to również imię głównej bohaterki wspomnianego utworu.Temat 5: Napisz przemówienie z okazji Dnia Ziemi, w którym przekonasz rówieśników, że warto chronić polską przyrodę.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. W argumentacji odwołaj się do wymienionych w regulaminie dzieł literackich i filmu.. Temat 2.. Podczas pisania przemówienia warto pamiętać, że to forma przeznaczona do wygłaszania przed publicznością.. w przemówieniu przywołaj bohatera lektury obowiazkowej, dla ktorego przyjazn stala sie cenna wartoscia.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.1.. Muszą się w nim znaleźć zwroty i sformułowania, które pasują do języka mówionego, a jednocześnie są poprawne formalnie.Przemówienie.. Wykorzystaj w nim motyw Apokalipsy.Przemówienia znanych osób.. W argumentacji odwołaj się do małego księcia oraz innego utworu literackiego.. 4914 Język polskiJak napisać przemówienie?. Z GORY DZIENKI :DJest to trudne zadanie, lecz pisarze starają się, by lektura "wciągnęła" czytelnika na długi czas.. Drodzy koledzy i drogie koleżanki!. W argumentacji wykorzystaj interpretację wiersza Tadeusza Różewicza List do ludożerców i odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej.. Zastanów się i odpowiedz, dlaczego warto czytać książki.List do przyjaciela - Napisz list do przyjaciela, w którym przekonasz go, że wszystkie przykazania są potrzebne, by czynić nasz świat światem Bożym JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!. Niedługo potem przyjeżdżają rodzice Oskara - mają dla niego „dziadka do orzechów" i odtwarzacz płyt.do rówieśników przemówienie, w którym postarasz się przekonać ich do słuszności swojego apelu.. Powinno być napisane w sposób ciekawy, obrazowy, tak żeby zaintrygować czytelnika, przy czym sens oryginału nie może zostać zafałszowany..Komentarze

Brak komentarzy.