Napisz ocene postaci stasia tarkowskiego
Gdy go poznajemy kończył czternasty rok.. Napisz opowiadanie na podstawie punktów : 1.Zwiedzanie muzeum 2.Zobaczenie Zjawy 3.Ucieczka p. wszyscy wiemy ze uprawianie sportu jestvwazne dla naszego zdrowia .. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. Wychowaniem Stasia zajmował się ojciec i opiekunki.. Ogólnie postać bohatera tej książki bardzo mi się podobała.Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. Pochodził z Polski, jego matka była Francuzką, ojciec natomiast Polakiem, który jako inżynier pracował z Kampanii Kanału Sueskiego.. Grupa 1: Wygl ąd zewn ętrzny i cechy Stasia Grupa 2: Cechy usposobieniaCharakterystyka Stasia Tarkowskiego.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćStaś należał do najlepszych uczniów w Port-Saidzie.. Był synem inżyniera Tarkowskiego, a matka jego była Francuzką, lecz zmarła przy porodzie.. Podziwiam jego odwagę i zaradność.. Ojciec natomiast był Polakiem.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Ułuż slogan zachecajacy do ak.Zobacz 11 odpowiedzi na zadanie: Opis Stasia Tarkowskiego ,,W pustyni i w puszczy '' (wstęp , rozwinieńcie , zakończenie ) xdStanisław Tarkowski urodził się, wychował i doszedł do 14 roku życia w Port - Saidzie..

Napisz mi ocene postaci!

Staś miał 14 lat i przyjaźnił się z Nel, córką kolegi ojca - pana Rawlinsona.Staś Tarkowski to główny bohater znanej powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i puszczy".. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-10-26 17:23:27.. Był blondynem o niebieskich oczach.Napisz o charakterystyce Stasia Tarkowskiego pt: "W pystyni i w Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: pyska312 7.4.2010 (21:36) opis postaci fantastycznej Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: nati88883 10.4.2010 (17:59) charakterystyka Stasia Tarkowskiego Przedmiot: Język polski .Ocena postaci staś Tarkowski w pustyni i w puszczy +0 (2) .. Urodził się i wychował w Port-Saidzie.. Wstęp: ogólne przedstawienie bohatera Polak, syn inżyniera, 14 lat, przyjaciel Nel.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.Cześć miałem napisać charakterystykę 2 wybranych postaci i coś tam napisałem, ale Ja nie znam się na tym więc daję to tutaj żeby ktoś mi to sprawdził i poprawił błędy oto 1 charakterystyka: Stanisław Tarkowskijest ojcem Stasia..

Uważam, że Staś jest postacią godną naśladowania.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.

Imponuje jego odwaga i wierność wyznawanym wartościom.. strona: 1 2 Zobacz inne artykuły:Staś Tarkowski to jeden z głównych bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy".. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Staś miał czternaście lat.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Maj ą za zadanie wymieni ć najwa żniejsze cechy Stasia, które b ędą potrzebne do napisania charakterystyki.. Niemal każdy z chłopców chciałby by być podobnym do tego książkowego bohatera.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza.. … Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Zad.dom z polaka!. Nast ępuje odczytanie i omówienie najwa żniejszych cech.. Wykazywał szczególne zainteresowania historią i geografią.. Jego żona zmarła kiedy ich syn miał 5 lat.. Chłopiec urodził się w Port-Saidzie.. Napisz charakterystykę Stasia Tarkowskiego według podanego niżej wzoru..

Dzięki tym cechom udało mu się uratować życie swoje i Nel podczas niebezpiecznej wędrówki po Afryce.Napisz ocene postaci Stasia Tarkowskiego.

Była Francuzką.. Jego przygody, charakter oraz umiejętności są imponujące, budzą ciekawość i zazdrość.. Dlatego często w czasie podróży paradował w kapeluszu.Staś Tarkowski to bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i puszczy".. Jego matka zmarła przy porodzie dlatego wychowuje go ojciec - inżynier Władysław Tarkowski.. dzwoneczekPOP dostanie naj i 2 dyp.. Wyznawał wiarę chrześcijańską.. Może stanowić wzór wytrwałości i dążenia do wyznaczonych celów.. Znał arabski-swahili, mówił biegle po angielsku, francusku i po polsku.. Był blondynem o niebieskich oczach.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego („W pustyni i w puszczy) Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Możesz wykorzystać własne słownictwo.. Od urodzenia mieszkał w Port-Saidzie, gdzie stary Tarkowski nadzorował budowę Kanału Sueskiego.Burza piaskowa - opis przygody .Przydatność 85% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. 2011-02-02 15:09:56 czy ktoś może mi napisać w 4-5 zdaniach ocene Stasia Tarkowskiego .. Pamiętaj o starannym zapisie i akapitach, unikaj błędów.. Lecz z czasem trwania powieści główny bohater zmieniał swój charakter.. Staś miał czternaście lat.. Była Francuzką.. Był wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Nazywany był także "dzieckiem pustyni".Jednym z głównych bohaterów lektury pt. „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza był Staś Tarkowski, chłopiec, który godnie nosił miano bohatera..

Napisz ocenę charakteryzowanej postaci(Stasia Tarkowskiego )(w pustyni i w puszczy)Jak oceniasz postać Stasia Tarkowskiego (W pustyni i w puszczy)?

Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Moim zdaniem Staś Tarkowski był naprawdę wyjątkowym chłopcem np.Gdy Nel była chora na FEBRĘ Staś dla swojej przyjaciółki zdobył lek czyli proszek chininy który uratował Nel a Staś miał wtedy tylko 14lat.Chłopiec był też sprytny i odważny np.Gdy przejeżdżali karawaną,na drodze spotkali lwa.Arabowie chcieli rzucić na pożarcie Kalego,ale Staś był tak mądry i odważny .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Napisz swoją ocenę postaci literackiej Staś Tarkowskistaś Tarkowski jest bohaterem powieści H. Sienkiewicza pt."W pustyni i w puszczy".Staś jest postacią godną naśladowania.. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. II .Przydatność 85% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Jako inżynier pracował przy budowie Kanału Sueskiego.W czasie podróży Staś zrozumiał własną słabość wobec potęgi przyrody, złych ludzi, chorób, cierpienia i śmierci.. Redagujemy charakterystykę Stasia Tarkowskiego.. Miał również zdolność do języków.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Staś ubierał się zgodnie z modą, która panowała w Europie.. Nauczyciele uważali go za niezwykle zdolnego.. Z początku gdy czytałem książkę Staś wydawał mi się bardzo zarozumiały.. Dam dyplomy (2) i n.a.j!. Poznajemy go, gdy ma czternaście lat.. (Zał ącznik 4) − Uczniowie w dalszym ci ągu pracuj ą w grupach.. Nosi w sobie wiele cech pozytywnych, które rozwijają się wraz z pokonywaniem trudności po porwaniu.. Jednak już wcześniej wyróżniał się swoim wyglądem i sprawnością spośród rówieśników: (…) Staś wyższy był i silniejszy, niż bywają chłopcy w jego wieku, a dość mu było spojrzeć w oczy, by odgadnąć, że w razie .postaci..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt