Ocena postaci stasia tarkowskiego
Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Staś to syn polskiego inżyniera, pracującego przy budowie Kanału Sueskiego w Egipcie.. Uzasadnij swoje zdanie.. Ocena dokonana przez nauczyciela kończy tę część zajęć.. Grupa 1: Wygl ąd zewn ętrzny i cechy Stasia Grupa 2: Cechy usposobieniaKliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Ocena postaci (własne zdanie o bohaterze) BOHATER TO STAŚ TARKOWSKI KSIĄŻKA PT.. Po porwaniu nie załamuje się, zachowuje przytomność umysłu, a dzięki sprytowi i odwadze udaje mu się przeżyć na pustyni oraz w puszczy.. Wykonane zadania proszę przesłać do poniedziałku na adres Jednak już wcześniej wyróżniał się swoim wyglądem i sprawnością spośród rówieśników: (…) Staś wyższy był i silniejszy, niż bywają chłopcy w jego wieku, a dość mu było spojrzeć w oczy, by odgadnąć, że w razie .Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Cechy Przykłady Przedstawienie Staś Tarkowski, chłopiec, 14 lat, Polak, urodzony w Port - Saidzie,.Przydatność 85% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Cechę te podkreślamy jeśli charakteryzujemy postać typu Kopciuszek - gdzie piękno dziewczyny miało istotne znaczenie) SłownictwoStaś Tarkowski to jeden z głównych bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy".. Podsumowanie lekcji.. Nast ępuje odczytanie i omówienie najwa żniejszych cech.. Dzięki tym cechom udało mu się uratować życie swoje i Nel podczas niebezpiecznej wędrówki po Afryce.1..

Przedstawienie postaci.

Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.Ocena postaci Stasia Tarkowskiego (Własne zdanie o bohaterze) 1 Zobacz odpowiedź Odpowiedź .. Staś miał 14 lat i przyjaźnił się z Nel, córką kolegi ojca - pana Rawlinsona.staś Tarkowski jest bohaterem powieści H. Sienkiewicza pt."W pustyni i w puszczy".Staś jest postacią godną naśladowania.. Poznajemy go, gdy ma czternaście lat.. 3.Zapisuję temat na tablicy.. Zadanie domowe.. Bohater powieści był 14-letnim chłopcem, synem polskiego inżyniera zatrudnionego przy budowie i konserwacji Kanału Sueskiego.Jego matka zmarła przy porodzie.. Staś miał czternaście lat.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Pochodził z Polski, jego matka była Francuzką, ojciec natomiast Polakiem, który jako inżynier pracował z Kampanii Kanału Sueskiego.. Od urodzenia mieszkał w Port-Saidzie, gdzie stary Tarkowski nadzorował budowę Kanału Sueskiego.Staś Tarkowski to niewątpliwie pozytywna, godna naśladowania postać.. Uwaga: Opisując cechy charakteru bohatera podaj przykłady sytuacji, w których się nimi wykazał, np. bohaterski - nie lękał się Mahdiego, wyruszył samotnie w nocy po lekarstwo dla Nel.. Uzasadnij swoje zdanie.. Główny bohater powieści, w momencie rozpoczęcia akcji ma 14 lat..

Stosunek postaci do otoczenia i odwrotnie.

Uwaga: Opisując cechy charakteru bohatera podaj przykłady sytuacji, w których się nimi wykazał, np. bohaterski - nie lękał się Mahdiego, wyruszył samotnie w nocy po lekarstwo dla Nel.. 4. zainteresowania , talenty 5.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Cechy charakteru: a) zalety b) wady IV.. 1.Uczniowie zapisują temat w zeszycie.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Staś Tarkowski urodził się i wychował w Port Saidzie.. chodzi o Stasia Tarkowskiego natisk133 21.10.2009 zmienionyco jest w niej najbardziej wyraziste (jeśli Staś - W pustyni i puszczy - jest przystojny, to dla oceny jego postaci nie ma to znaczenia, stąd wystarczy tylko o tym wspomnieć, a nawet można pominąć.. Moim zdaniem Staś Tarkowski był naprawdę wyjątkowym chłopcem np.Gdy Nel była chora na FEBRĘ Staś dla swojej przyjaciółki zdobył lek czyli proszek chininy który uratował Nel a Staś miał wtedy tylko 14lat.Chłopiec był też sprytny i odważny np.Gdy przejeżdżali karawaną,na drodze spotkali lwa.Arabowie chcieli rzucić na pożarcie Kalego,ale Staś był tak mądry i odważny .Ocena Stasia Tarkowskiego Podobne tematy.. Gdy go poznajemy kończył czternasty rok.. Cel: nazwiesz cechy bohatera na podstawie fragmentów, nauczysz się rozpoznawać charakterystykę pośrednią w tekstach literackich, dokonasz oceny bohatera.Podsumowanie: twoja ocena postaci, co myślisz o Stasiu Tarkowskim?.

Moja ocena.

Wykazuje rycerskość i opiekuńczość wobec małej Nel, dzięki czemu jej również udaje się przeżyć.. Ania była sierotą „oddawaną z rąk do rąk" wśród nieżyczliwych jej ludzi dopóki przez pomyłkę nie przyjechała na Zielone Wzgórze .Jednym z głównych bohaterów lektury pt. „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza był Staś Tarkowski, chłopiec, który godnie nosił miano bohatera.. Charakterystyka porównawcza Ani Shirley i Stasia Tarkowskiego.. Maj ą za zadanie wymieni ć najwa żniejsze cechy Stasia, które b ędą potrzebne do napisania charakterystyki.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego .. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.Autor konspektu: Ewa Jakubiak-Szydłowska Temat: Staś Tarkowski - opis postaci Czas: 90 min.. Jest wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. W chwili, gdy zaczyna się akcja powieści "W pustyni i w puszczy", Staś kończy czternasty rok życia.. Na tle swoich rówieśników wyróżniał się zarówno zręcznością i siłą, jak .1) Przedstawienie postaci: wiek,pochodzenie,rodzice,wygląd,cechy charakteru,umiejętności,stosunek do ludzi i zwierząt.Własna ocena postaci.. - 00kontakt z uczniami na Messengerze, konsultacje Skype /piątek 11-1200/ - mail nauczyciela: [email protected]: twoja ocena postaci, co myślisz o Stasiu Tarkowskim?.

Uczniowie mają za zadanie napisać charakterystykę Stasia Tarkowskiego.Ocena postaci.

(2/3) Charakterystyka Stasia Tarkowskiego, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturycharakterystyka stasia tarkowskiego Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Własne zdanie o bohaterze.. Nie ma matki, podobnie jak jego najbliższa przyjaciółka - ośmioletnia Nel Rawlison.postaci.. (Zał ącznik 4) − Uczniowie w dalszym ci ągu pracuj ą w grupach.. Mieszka razem z ojcem w Egipcie w mieście Port - Said.Zobacz 11 odpowiedzi na zadanie: Opis Stasia Tarkowskiego ,,W pustyni i w puszczy '' (wstęp , rozwinieńcie , zakończenie ) xdStaś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Świetnie pływa, strzela, jeździ konno.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Wygląd zewnętrzny, cechy fizyczne.. Napisana przez: nikolaJ2008PL1 .Stanisław Tarkowski - postać fikcyjna, główny bohater powieści W pustyni i w puszczy (1911) Henryka Sienkiewicza.. Charakterystyka postaci.. Ocena pracy i zaangażowania uczniów.. Proszę o odesłanie notatki z dzisiejszej lekcji: Planu opisu Stasia Tarkowskiego, w formie zdjęcia na Messengera.. 1.Witam się z uczniami.. Muszę nadmienić, że jak do tej pory żadna z klas nie oceniła Stasia negatywnie.5a lekcja 9 (17.04.2020) Temat: „Chłopiec bohater" - oceniamy Stasia Tarkowskiego.. 2.Sprawdzam obecność.. Wykonane zadanie proszę przesłać do piątku na adresI.. (Własne zdanie o bohaterze).. Był blondynem o niebieskich oczach.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza.. i. Staś Tarkowski jest głównym bochaterem powieści Henryka Sienkiewicz pt. " W pustyni i w puszczy " Chłopiec ma 14 lat.. Jego matka zmarła przy porodzie dlatego wychowuje go ojciec - inżynier Władysław Tarkowski.. Podziwiam jego odwagę i zaradność.. W PUSTYNI I W PUSZCZY HENRYK…Propozycja opracowania charakterystyki Stasia Tarkowskiego- bohatera powieści .. przedstawienie postaci, „dwójki" zajmuj ą się ..Komentarze

Brak komentarzy.